ВЕЧЕ РЕЗЕРВИСТА: Меч првенства завршен без победника, Фулкруг одржао Немце у животу

27.11.2022. 21:53
Fudbalska reprezentacija Španije
Фудбалска репрезентација Шпаније / Извор: Реутерс

Панцери још увек у игри.

Фудбалска репрезентација Шпаније ремизирала је против Немачке (1:1) у мечу другог кола групе Е Светског првенства у Катару.

ПА И НАВИЈАЧА ПАРТИЗАНА... Борјан открио да је добио преко 2000 порука од Хрвата - "То су примитивци"

РЕКВИЗИТ ОТКАЗАО УСРЕД ЕМИСИЈЕ: Раде Богдановић доживео пех, па реаговао САСВИМ ШМЕКЕРСКИ (ВИДЕО)

Најпознатија хрватска навијачица имала поруку за Борјана! На крају добила више од очекиваног (ФОТО)

Играо се седми минут меча када су Шпанци први пут запретили, Дани Олмо је распалио по лопти са неких 20 метара, Нојер је рефлексно интервенисао и одбио лопту до пречке и тако спасао свој тим. Немци су били инфериорнији у наставку полувремена, а следећи је запретио Феран Торес у 27. минуту, али је његов ударац изблокиран.

Следеће узбуђење виђено је пет минута пре краја овог дела игре. Ридигер је главом затресао мрежу Симона, али је био у малом офсајду и гол је поништен.

Луис Енрике је поново одлучио да игра без класичне деветке... увидео је да не иде и у 54. минуту на терен послао Алвара Морату.

Сјајни нападач Атлетико Мадрида је после само 11 минута постигао погодак. Алба је фино убацио искоса са леве стране, а Мората је спољним делом копачке преварио Нојера.

Немци су потом кренули офанзивније и било је много простора за контру Фурије, Марко Асенсио је имао најизгледнију прилику, али је шутирао високо преко гола.

Мусијала је у 73. минуту могао да донесе изједначење, али је јако лоше шутирао и погодио Унаја Симона. Но, десет минута касније резервиста Фулкруг није поновио грешку младог фудбалера Бајерна, закуцао је лопту у мрежу и Немци су поново били у игри. До краја дуела и једни и други су били задовољни и резултат се није мењао.

Пред последње коло рачуница је следећа. Немци ако желе у осмину финала морају да савладају Костарику и да се надају да ће Јапан изгубити од Шпаније. Са друге стране Фурија је у много бољој позицији и са евентуалним поразом од Јапана и ремијем на мечу Немачке и Костарике би могли да прођу даље.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.