14°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

VEČE REZERVISTA: Meč prvenstva završen bez pobednika, Fulkrug održao Nemce u životu

27.11.2022. 21:53
Fudbalska reprezentacija Španije
Fudbalska reprezentacija Španije / Izvor: Reuters
Panceri još uvek u igri.

Fudbalska reprezentacija Španije remizirala je protiv Nemačke (1:1) u meču drugog kola grupe E Svetskog prvenstva u Kataru.

PA I NAVIJAČA PARTIZANA... Borjan otkrio da je dobio preko 2000 poruka od Hrvata - "To su primitivci"

REKVIZIT OTKAZAO USRED EMISIJE: Rade Bogdanović doživeo peh, pa reagovao SASVIM ŠMEKERSKI (VIDEO)

Najpoznatija hrvatska navijačica imala poruku za Borjana! Na kraju dobila više od očekivanog (FOTO)

Igrao se sedmi minut meča kada su Španci prvi put zapretili, Dani Olmo je raspalio po lopti sa nekih 20 metara, Nojer je refleksno intervenisao i odbio loptu do prečke i tako spasao svoj tim. Nemci su bili inferiorniji u nastavku poluvremena, a sledeći je zapretio Feran Tores u 27. minutu, ali je njegov udarac izblokiran.

Sledeće uzbuđenje viđeno je pet minuta pre kraja ovog dela igre. Ridiger je glavom zatresao mrežu Simona, ali je bio u malom ofsajdu i gol je poništen.

Luis Enrike je ponovo odlučio da igra bez klasične devetke... uvideo je da ne ide i u 54. minutu na teren poslao Alvara Moratu.

Sjajni napadač Atletiko Madrida je posle samo 11 minuta postigao pogodak. Alba je fino ubacio iskosa sa leve strane, a Morata je spoljnim delom kopačke prevario Nojera.

Nemci su potom krenuli ofanzivnije i bilo je mnogo prostora za kontru Furije, Marko Asensio je imao najizgledniju priliku, ali je šutirao visoko preko gola.

Musijala je u 73. minutu mogao da donese izjednačenje, ali je jako loše šutirao i pogodio Unaja Simona. No, deset minuta kasnije rezervista Fulkrug nije ponovio grešku mladog fudbalera Bajerna, zakucao je loptu u mrežu i Nemci su ponovo bili u igri. Do kraja duela i jedni i drugi su bili zadovoljni i rezultat se nije menjao.

Pred poslednje kolo računica je sledeća. Nemci ako žele u osminu finala moraju da savladaju Kostariku i da se nadaju da će Japan izgubiti od Španije. Sa druge strane Furija je u mnogo boljoj poziciji i sa eventualnim porazom od Japana i remijem na meču Nemačke i Kostarike bi mogli da prođu dalje.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.