УЖИВО, 5. ДАН: Србија поклекла пред Бразилом, Португалци славили, Букари погодио, Уругвај НУЛОМ отворио Мундијал

24.11.2022. 10:44 22:36
Svetsko prvenstvo Katar blog
Светско првенство Катар блог / Извор: Профимедиа

Четири меча била на програму у четвртак.

А, сада оно најслађе. Петог дана Светског првенства у Катару на програму су мечеви Г групе у којој се налази и репрезентација Србије.

УЖИВО: Све што треба да знате о мечу Србије и Бразила на једном месту - Орлови крећу са ОВИХ 11 на фаворита

БРАЗИЛЦИ ПРОВАЛИЛИ ПИКСИЈА: Србија без Митровића, али са ДВА шпица, ево ко ће ИГРАТИ уз Влаховића

Хит реакција Радета Богдановића о голу Асана, а онда је Ивица Краљ ПОКИДАО одговором на прозивку (ВИДЕО)

Завршен је и пети дан на овогодишњем Мундијалу. Ево свих резултата дана:

Швајцарска - Камерун 1:0

Уругвај - Јужна Кореја 0:0

Португалија - Гана 3:2

Бразил - Србија 2:0

22:15 Селектор Србије Драган Стојковић Пикси открио је да је физичка спрема Орлова пресудила, те да су наши репрезентативци из њему непознатих разлога поклекли.

ПИКСИ ЗНА РАЗЛОГ ПОРАЗА: Једна ствар је била изненађујућа, нисам могао да препознам екипу

22:00 Бразил је савладао репрезентацију Србије са 2:0. Кариоке су показале зашто су главни фаворит за освајање Мундијала, а чета Драгана Стојковића Пиксија успела је да одоли само у првих 45 минута.

БРАЗИЛ ЈЕ БОЉИ: Уплашена Србија УБЕДЉИВО поражена на старту Мундијала

БРАЗИЛ - СРБИЈА 2:0 (0:0)

Ришарлисон 62, 74

Стадион: Лусаил

Гледалаца: 88.103

Судија: Алиреза Фагани (Иран)

Жути картон: Павловић, Гудељ, Лукић (Србија)

Бразил (4-2-3-1): Алисон - Данило, Маркињос, Тијаго Силва, Алекс Сандро - Лукас Пакета (од 75. Фред), Каземиро - Рафиња (од 87. Мартинели), Нејмар (од 79. Ентони), Винисијус (од 76. Родриго) - Ришарлисон (од 79. Жезус).

Србија (3-4-2-1): В. Милинковић Савић - Миленковић, Вељковић, Павловић - Живковић (од 57. Радоњић), Гудељ (од 57. Илић), Лукић (од 66. Лазовић), Младеновић (од 66. Влаховић) - С. Милинковић Савић, Тадић - Митровић (од 83. Максимовић).

21:31 Ришарлисон дуплира предност Кариока прелепим поготком из маказица.

ОВО СЕ НЕ БРАНИ: Ришарлисон Вањи ЗАБИО ГОЛ ЗА ТВ ШПИЦЕ (ВИДЕО)

21:20 Бразил је повео са 1:0 поготком Ришарлисона.

20:46 На полувремену између Орлова и Кариока није било погодака. Брази - Србија 0:0.

20.00 Почиње сусрет Србије и Бразила, а тај меч директно можете пратити овде.

19.00 Изузетно узбудљиво друго полувреме на мечу Португалије и Гане, коју је чета око Кристијана Роналда добила са 3:2.

БУКАРИ ПОГОДИО ЗА УЗАЛУДНУ НАДУ ГАНЕ: Португалија спорним пеналом Роналда и блицкригом срушила Африканце

После првих 45 минута резултат је 0:0 на мечу Гане и Португалије. Тим Фернанда Сантоша је имао иницијативу, али готово да нису успели да створе озбиљнију прилику.

ПОРТУГАЛИЈА - ГАНА (17:00)

16:05 - Мање од сат времена пред меч Португала и Гане појавили су се и састави:

Стадион: 974

Судија: Исмаел Елфат (САД)

Португал (4-1-4-1): Коста – Кансело, Дијас, Переира, Гереиро – Невес – Отавио, Б. Силва, Фернандес, Жоао Феликс – Роналдо

Гана (5-4-1): Ати-Зиги – Сеиду, Амарти, Ђику, Салису, Баба – Кудус, Самед, Парти, А. Ају – Вилијамс

УРУГВАЈ - ЈУЖНА КОРЕЈА 0:0

15:55 Селекција Уругваја имала је више шанси на овој утакмице, погођену пречку Валвердеа, два опасна шута у оквир гола кореанаца, који нису имали ни један шут ка голу противника. Мреже су мировале потпуно мировале, што значи да ако неко треба да жали то су онда свакако Уругвајци.

У другом мечу групе Х састају се Португал и Гана од 17:00.

14:46 Без голова на полувремену утакмице у којој је најбољу шансу пропустио фудбалер Јужне Кореје Уи-Јо-Хвон, пошто је у 34. минуту промашио цео гол са пет-шест метара. Уругвај је био најближи поготку у 43. минуту  када је Дијего Годин ударцем главом погодио стативу после корнера.

14:00 Уругвај - Јужна Кореја

12:56 Швајцарска је савладала Камерун са 1:0 у првој утакмици Г групе Светског првенства у Катару. На реду је дуел Србије и Бразила у 20 часова (извештај прочитајте ОВДЕ).

12:05: Швајцарци воде са 1:0. На центаршут Шаћирија, Емболо је са шест-седам рутински погодио мрежу.

11:48 Камерунци су били конкретнији у првом полувремену у прилично незанимљивој утакмици.

11:10 Прва шанса за Камерун, Мбеумо је шутирао, али је Зомер одлично интервенисао. Затим је Екамби у наставку акције пребацио гол из изгледне ситуације.

11:00 Швајцарска - Камерун(извештај прочитајте ОВДЕ

10:41 Ко ће бити у стартних 11 Србије против Бразила? Изгледа да се спрема велико изненађење. О томе прочитајте на ОВОМ линку.

10:37 Док чекате први меч дана ОВДЕ прочитајте обавезно како је Раде Богдановић испрозивао Партизан због Такуме Асана и како је реаговао на његове речи спортски директор црно-белих Ивица Кралј.

Програм у Г групи отварају Швајцарска и Камерун у 11 часова, док је дуел Србије и Бразила на програму од 20 часова.

Између ова два меча пратићемо, за загревање, дуеле Х групе. Први ће на терен Уругвај и Јужна Кореја у 14 часова, а онда и Португалија и Гана у 17 часова.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.