UŽIVO, 5. DAN: Srbija poklekla pred Brazilom, Portugalci slavili, Bukari pogodio, Urugvaj NULOM otvorio Mundijal

24.11.2022. 10:44 22:36
Svetsko prvenstvo Katar blog
Svetsko prvenstvo Katar blog / Izvor: Profimedia
Četiri meča bila na programu u četvrtak.

A, sada ono najslađe. Petog dana Svetskog prvenstva u Kataru na programu su mečevi G grupe u kojoj se nalazi i reprezentacija Srbije.

UŽIVO: Sve što treba da znate o meču Srbije i Brazila na jednom mestu - Orlovi kreću sa OVIH 11 na favorita

BRAZILCI PROVALILI PIKSIJA: Srbija bez Mitrovića, ali sa DVA špica, evo ko će IGRATI uz Vlahovića

Hit reakcija Radeta Bogdanovića o golu Asana, a onda je Ivica Kralj POKIDAO odgovorom na prozivku (VIDEO)

Završen je i peti dan na ovogodišnjem Mundijalu. Evo svih rezultata dana:

Švajcarska - Kamerun 1:0

Urugvaj - Južna Koreja 0:0

Portugalija - Gana 3:2

Brazil - Srbija 2:0

22:15 Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi otkrio je da je fizička sprema Orlova presudila, te da su naši reprezentativci iz njemu nepoznatih razloga poklekli.

PIKSI ZNA RAZLOG PORAZA: Jedna stvar je bila iznenađujuća, nisam mogao da prepoznam ekipu

22:00 Brazil je savladao reprezentaciju Srbije sa 2:0. Karioke su pokazale zašto su glavni favorit za osvajanje Mundijala, a četa Dragana Stojkovića Piksija uspela je da odoli samo u prvih 45 minuta.

BRAZIL JE BOLJI: Uplašena Srbija UBEDLJIVO poražena na startu Mundijala

BRAZIL - SRBIJA 2:0 (0:0)

Rišarlison 62, 74

Stadion: Lusail

Gledalaca: 88.103

Sudija: Alireza Fagani (Iran)

Žuti karton: Pavlović, Gudelj, Lukić (Srbija)

Brazil (4-2-3-1): Alison - Danilo, Markinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro - Lukas Paketa (od 75. Fred), Kazemiro - Rafinja (od 87. Martineli), Nejmar (od 79. Entoni), Vinisijus (od 76. Rodrigo) - Rišarlison (od 79. Žezus).

Srbija (3-4-2-1): V. Milinković Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković (od 57. Radonjić), Gudelj (od 57. Ilić), Lukić (od 66. Lazović), Mladenović (od 66. Vlahović) - S. Milinković Savić, Tadić - Mitrović (od 83. Maksimović).

21:31 Rišarlison duplira prednost Karioka prelepim pogotkom iz makazica.

OVO SE NE BRANI: Rišarlison Vanji ZABIO GOL ZA TV ŠPICE (VIDEO)

21:20 Brazil je poveo sa 1:0 pogotkom Rišarlisona.

20:46 Na poluvremenu između Orlova i Karioka nije bilo pogodaka. Brazi - Srbija 0:0.

20.00 Počinje susret Srbije i Brazila, a taj meč direktno možete pratiti ovde.

19.00 Izuzetno uzbudljivo drugo poluvreme na meču Portugalije i Gane, koju je četa oko Kristijana Ronalda dobila sa 3:2.

BUKARI POGODIO ZA UZALUDNU NADU GANE: Portugalija spornim penalom Ronalda i blickrigom srušila Afrikance

Posle prvih 45 minuta rezultat je 0:0 na meču Gane i Portugalije. Tim Fernanda Santoša je imao inicijativu, ali gotovo da nisu uspeli da stvore ozbiljniju priliku.

PORTUGALIJA - GANA (17:00)

16:05 - Manje od sat vremena pred meč Portugala i Gane pojavili su se i sastavi:

Stadion: 974

Sudija: Ismael Elfat (SAD)

Portugal (4-1-4-1): Kosta – Kanselo, Dijas, Pereira, Gereiro – Neves – Otavio, B. Silva, Fernandes, Žoao Feliks – Ronaldo

Gana (5-4-1): Ati-Zigi – Seidu, Amarti, Điku, Salisu, Baba – Kudus, Samed, Parti, A. Aju – Vilijams

URUGVAJ - JUŽNA KOREJA 0:0

15:55 Selekcija Urugvaja imala je više šansi na ovoj utakmice, pogođenu prečku Valverdea, dva opasna šuta u okvir gola koreanaca, koji nisu imali ni jedan šut ka golu protivnika. Mreže su mirovale potpuno mirovale, što znači da ako neko treba da žali to su onda svakako Urugvajci.

U drugom meču grupe H sastaju se Portugal i Gana od 17:00.

14:46 Bez golova na poluvremenu utakmice u kojoj je najbolju šansu propustio fudbaler Južne Koreje Ui-Jo-Hvon, pošto je u 34. minutu promašio ceo gol sa pet-šest metara. Urugvaj je bio najbliži pogotku u 43. minutu  kada je Dijego Godin udarcem glavom pogodio stativu posle kornera.

14:00 Urugvaj - Južna Koreja

12:56 Švajcarska je savladala Kamerun sa 1:0 u prvoj utakmici G grupe Svetskog prvenstva u Kataru. Na redu je duel Srbije i Brazila u 20 časova (izveštaj pročitajte OVDE).

12:05: Švajcarci vode sa 1:0. Na centaršut Šaćirija, Embolo je sa šest-sedam rutinski pogodio mrežu.

11:48 Kamerunci su bili konkretniji u prvom poluvremenu u prilično nezanimljivoj utakmici.

11:10 Prva šansa za Kamerun, Mbeumo je šutirao, ali je Zomer odlično intervenisao. Zatim je Ekambi u nastavku akcije prebacio gol iz izgledne situacije.

11:00 Švajcarska - Kamerun(izveštaj pročitajte OVDE

10:41 Ko će biti u startnih 11 Srbije protiv Brazila? Izgleda da se sprema veliko iznenađenje. O tome pročitajte na OVOM linku.

10:37 Dok čekate prvi meč dana OVDE pročitajte obavezno kako je Rade Bogdanović isprozivao Partizan zbog Takume Asana i kako je reagovao na njegove reči sportski direktor crno-belih Ivica Kralj.

Program u G grupi otvaraju Švajcarska i Kamerun u 11 časova, dok je duel Srbije i Brazila na programu od 20 časova.

Između ova dva meča pratićemo, za zagrevanje, duele H grupe. Prvi će na teren Urugvaj i Južna Koreja u 14 časova, a onda i Portugalija i Gana u 17 časova.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.