АРГЕНТИНА ЈЕ ШАМПИОН СВЕТА! Меси остварио свој сан у најбољем финалу Мундијала СВИХ ВРЕМЕНА

18.12.2022. 15:00
Argentina
Аргентина / Извор: Профимедиа

По трећи пут у историји!

Аргентина је првак света! Фудбалери ове државе, освојили су Мундијал у Катару, пошто су после пенала у финалу савалдали Француску. У првих 90 минута било је 2:2, у продужецима 1:1, у пеналима 4:2.

ЉУДИНА: Новак пред Болтом и Инфантином у Катару одао ПОЧАСТ Михајловићу (ФОТО)

Гаучоси су стигли до своје треће титуле планетарног шампиона, а до победе над Триколорима дошли су теже него што је у једном моменту изгледало.

Свој сан остварио је и Лионел Меси, који је у свом последњем мечу за национални тим успео да стигне до највреднијег трофеја у свету спорта, са чим апсолутно улази легитимно у најужи избор за најбољег фудбалера свих времена.

Управо је Меси и донео предност Аргентини, и то са беле тачке, у 23. минуту. Французи су оборили Ди Марију у казненом простору, арбитар је одмах показао на пенал. Матиран је био Лорис, а семафор је затреперео за 1:0. Уједно, Месију је ово 26. меч на мундијалима, чиме је постао рекордер свих времена, по броју наступа на највећој смотри фудбала.

Недуго затим, предност Гаучоса је дуплирана, и то феноменалном акцијом. МекАлистер је у 36. минуту сјајно проиграо ди Марију, да би овај лопту лепо послао у мрежу и донео велико вођство чети Лионела Скалонија.

di Marija
ди Марија / Извор: Профимедиа

Кренуо је Дидије Дешан на све или ништа, уследио је фестивал измена, искусни играчи замењени су младим, хитрим и свежим, али ништа од тога нисмо видели на терену. До полувремена уместо да гледамо како актуелни шампион планете јури дефицит, посматрали смо борбу истог тог тима да не прими и трећи. Успели су, али само у томе и ни у чему више.

Од полувремена смо гледали за нијансу офанзивније Французе, али је тек ту до изражаја дошла импресивна игра Аргентине у свим сегментима. За раскошне лепе и убојите акције смо и до сада навикли, али сада су изненадили блиставом и дисциплинованом дефанзивом.

Меч се ближио крају, а сви су већ видели Аргентину као шампиона, а онда...Све се окренуло за 180 степени.

Најпре је арбитар досудио пенал за Французе, а са беле тачке прецизан је био Мбапе у 79. минуту. И само два минута касније, исти играч маестралним голом доноси изједначење и диже Французе из пепела. Показао је Мбапе класу, и стигао до 11. поготка на Светским првенствима, а нема још ни 24. године.

Mbape
Мбапе / Извор: Профимедиа

Французи су наставили офанзивно, али нису успели до трећег гола.

Отишли смо у продужетке, у првом без узбуђења, али зато у другом...Најпре је Меси донео 3:2 Аргентини, а онда Мбапе са пенала уводи меч у пенал серију. Најбоље финале до сада.

Монтијел погодио 4:2

Меч уживо можете пратити на СрбијаДанас.

Крај меча: 3:3 , идемо у пенале
118. минут
ГОЛ! Мбапе је нестваран. Доноси ново изједначење. 3:3.
109. минут
ГОЛ! Меси доводи Аргентину у вођство. Какав играч! Истински херој ове нације.
106. минут
Почео је други продужетак.
Крај првог продужетка
104. минут
Две огромне прилике за Аргентину, ни једна није завршила у голу.
103. минут
Де Паула и Алвареса мењају Лаутаро Мартинес и Паредес.
97. минут
Бледа игра оба тима у продужетку.
91. минут
Почели су продужеци.
Крај меча. Аргентина - Француска 2:2 - идемо у продужетке
90. минут
Играће се 8 минута надокнаде.
87. минут
Гледамо атомски фудбал у овим моментима.
82. минут
ГОЛ! Само два минута касније, поново Ембапе. Какво финале! 2:2
80. минут
ГОЛ! Француска смањује на 1:2, стрелац је Мбапе са беле тачке.

71. минут
Мбапе је пробао. Први пут на мечу, и то тек 20 минута до краја меча. Гризман и Ернандез напољу, на терену Коман и Камавинга
64. минут
Из игре излази Анхел ди Марија, у игри је Акуња.
54. минут
Жути картон добио је Рабио због грубог старта. Французи су кренули напред, али и даље то ни мало не изгледа као опасно.
46. минут
Почело је друго полувреме.
Завршено је прво полувреме. Аргентина - Француска 2:0
42. минут
Селектор Француске прави две измене, креће на све или ништа.
36. минут
ГОЛ! Аргентина дуплира предност. Ди Марија доводи Гаучосе у вођство. Импресивно играју плаво-бели!

33. минут
Иако су Петлови приморани да јуре резултат, од чете Дидијеа Дешана не видимо ништа. Аргентина доминира тереном.
23. минут
ГОЛ! Лионел Меси доводи Аргентину у вођство 1:0 са беле тачке.

21. минут
Пенал за Аргентину. Оборен је ди Марија.

17. минут
Видели смо и Французе на половини Аргентине, али је било безопасно. Сада, нова прилика за чету Лионела Скалонија, али је добра шанса пропуштена због неконтролисаног шута.
8.минут
Нов покушај латиоамериканаца. Де Паул је пробао, Гаучоси дефинитивно бољи на старту.
5. минут
Шут Мекалистера, то је прва прилика на мечу, и то за Аргентинуч. Гаучоси бољи са лоптом на самом старту овог финала.