23°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

ARGENTINA JE ŠAMPION SVETA! Mesi ostvario svoj san u najboljem finalu Mundijala SVIH VREMENA

18.12.2022. 15:00
Argentina
Argentina / Izvor: Profimedia

Po treći put u istoriji!

Argentina je prvak sveta! Fudbaleri ove države, osvojili su Mundijal u Kataru, pošto su posle penala u finalu savaldali Francusku. U prvih 90 minuta bilo je 2:2, u produžecima 1:1, u penalima 4:2.

LJUDINA: Novak pred Boltom i Infantinom u Kataru odao POČAST Mihajloviću (FOTO)

Gaučosi su stigli do svoje treće titule planetarnog šampiona, a do pobede nad Trikolorima došli su teže nego što je u jednom momentu izgledalo.

Svoj san ostvario je i Lionel Mesi, koji je u svom poslednjem meču za nacionalni tim uspeo da stigne do najvrednijeg trofeja u svetu sporta, sa čim apsolutno ulazi legitimno u najuži izbor za najboljeg fudbalera svih vremena.

Upravo je Mesi i doneo prednost Argentini, i to sa bele tačke, u 23. minutu. Francuzi su oborili Di Mariju u kaznenom prostoru, arbitar je odmah pokazao na penal. Matiran je bio Loris, a semafor je zatrepereo za 1:0. Ujedno, Mesiju je ovo 26. meč na mundijalima, čime je postao rekorder svih vremena, po broju nastupa na najvećoj smotri fudbala.

Nedugo zatim, prednost Gaučosa je duplirana, i to fenomenalnom akcijom. MekAlister je u 36. minutu sjajno proigrao di Mariju, da bi ovaj loptu lepo poslao u mrežu i doneo veliko vođstvo četi Lionela Skalonija.

di Marija
di Marija / Izvor: Profimedia

Krenuo je Didije Dešan na sve ili ništa, usledio je festival izmena, iskusni igrači zamenjeni su mladim, hitrim i svežim, ali ništa od toga nismo videli na terenu. Do poluvremena umesto da gledamo kako aktuelni šampion planete juri deficit, posmatrali smo borbu istog tog tima da ne primi i treći. Uspeli su, ali samo u tome i ni u čemu više.

Od poluvremena smo gledali za nijansu ofanzivnije Francuze, ali je tek tu do izražaja došla impresivna igra Argentine u svim segmentima. Za raskošne lepe i ubojite akcije smo i do sada navikli, ali sada su iznenadili blistavom i disciplinovanom defanzivom.

Meč se bližio kraju, a svi su već videli Argentinu kao šampiona, a onda...Sve se okrenulo za 180 stepeni.

Najpre je arbitar dosudio penal za Francuze, a sa bele tačke precizan je bio Mbape u 79. minutu. I samo dva minuta kasnije, isti igrač maestralnim golom donosi izjednačenje i diže Francuze iz pepela. Pokazao je Mbape klasu, i stigao do 11. pogotka na Svetskim prvenstvima, a nema još ni 24. godine.

Mbape
Mbape / Izvor: Profimedia

Francuzi su nastavili ofanzivno, ali nisu uspeli do trećeg gola.

Otišli smo u produžetke, u prvom bez uzbuđenja, ali zato u drugom...Najpre je Mesi doneo 3:2 Argentini, a onda Mbape sa penala uvodi meč u penal seriju. Najbolje finale do sada.

Montijel pogodio 4:2

Meč uživo možete pratiti na SrbijaDanas.

Kraj meča: 3:3 , idemo u penale
118. minut
GOL! Mbape je nestvaran. Donosi novo izjednačenje. 3:3.
109. minut
GOL! Mesi dovodi Argentinu u vođstvo. Kakav igrač! Istinski heroj ove nacije.
106. minut
Počeo je drugi produžetak.
Kraj prvog produžetka
104. minut
Dve ogromne prilike za Argentinu, ni jedna nije završila u golu.
103. minut
De Paula i Alvaresa menjaju Lautaro Martines i Paredes.
97. minut
Bleda igra oba tima u produžetku.
91. minut
Počeli su produžeci.
Kraj meča. Argentina - Francuska 2:2 - idemo u produžetke
90. minut
Igraće se 8 minuta nadoknade.
87. minut
Gledamo atomski fudbal u ovim momentima.
82. minut
GOL! Samo dva minuta kasnije, ponovo Embape. Kakvo finale! 2:2
80. minut
GOL! Francuska smanjuje na 1:2, strelac je Mbape sa bele tačke.

71. minut
Mbape je probao. Prvi put na meču, i to tek 20 minuta do kraja meča. Grizman i Ernandez napolju, na terenu Koman i Kamavinga
64. minut
Iz igre izlazi Anhel di Marija, u igri je Akunja.
54. minut
Žuti karton dobio je Rabio zbog grubog starta. Francuzi su krenuli napred, ali i dalje to ni malo ne izgleda kao opasno.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.
Završeno je prvo poluvreme. Argentina - Francuska 2:0
42. minut
Selektor Francuske pravi dve izmene, kreće na sve ili ništa.
36. minut
GOL! Argentina duplira prednost. Di Marija dovodi Gaučose u vođstvo. Impresivno igraju plavo-beli!

33. minut
Iako su Petlovi primorani da jure rezultat, od čete Didijea Dešana ne vidimo ništa. Argentina dominira terenom.
23. minut
GOL! Lionel Mesi dovodi Argentinu u vođstvo 1:0 sa bele tačke.

21. minut
Penal za Argentinu. Oboren je di Marija.

17. minut
Videli smo i Francuze na polovini Argentine, ali je bilo bezopasno. Sada, nova prilika za četu Lionela Skalonija, ali je dobra šansa propuštena zbog nekontrolisanog šuta.
8.minut
Nov pokušaj latioamerikanaca. De Paul je probao, Gaučosi definitivno bolji na startu.
5. minut
Šut Mekalistera, to je prva prilika na meču, i to za Argentinuč. Gaučosi bolji sa loptom na samom startu ovog finala.