АБА ЛИГА: Партизан без проблема са Студентима, брине повреда Јарамаза

11.12.2023. 20:44
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Нова победа црно-белих.

Кошаркаши Партизана савладали су Студентски центар 99:76 (31:13, 22:19, 20:28, 26:16) у мечу 11. кола АБА лиге.

ШОК! Чима Монеке је кошаркаш Партизана!? Играч се одмах огласиоČima Moneke

ШОК! Чима Монеке је кошаркаш Партизана!? Играч се одмах огласио

ОГЛАСИО СЕ ОДМАХ НАКОН ТРЕНИНГА: Пантер у пар речи изазвао ЛАВИНЕ КОМЕНТАРА Tomas Vokap i Kevin Panter

ОГЛАСИО СЕ ОДМАХ НАКОН ТРЕНИНГА: Пантер у пар речи изазвао ЛАВИНЕ КОМЕНТАРА

МАТЕО: Приче о одласку Тавареса и Хезоње су научна фантастикаMario Hezonja

МАТЕО: Приче о одласку Тавареса и Хезоње су научна фантастика

Од самог старта је било јасно шта се спрема Подгоричанима. Партизан је кренуо са 12:0 у утакмицу. До краја првог квартала та разлика је била плус 18.

Очито је било да су црно-бели били решени да се освете противнику за пораз у финалу Суперкупа АБА лиге са старта сезоне.

Друга деоница није била ништа другачија, расла је предност домаћих и после поена Балше Копривице достигла 26 поена.

Добра ствар за тренера Партизана, Жељка Обрадовића јесте што је могао да одмори носиоце игре, па су прилику добили играчи који су у претходном периоду имали мању минутажу, а један од њих јесте и млади Саво Дрезгић који се врло брзо након уласка на терен уписао у стрелце и то са линије слободних бацања.

На велики одмор се отишло са резултатом 53:32.

АБА ЛИГА, 11. КОЛО

ПАРТИЗАН - СТУДЕНТСКИ ЦЕНТАР 99:76 (31:13, 22:19, 20:28, 26:16)

Дворана: Штарк арена

Судије: Милан Недовић, Денис Хаџић, Едо Јавор

Партизан: Вукчевић 6, Ледеј 19, Дрезгић 2, Копривица 13, Пантер 8, Смаилагић 18, Јарамаз (6 асистенција), Нанели, Анђушић 7, Доужер 5, Понитка 8, Кабокло 13

Студентски центар: Богавац, Павлићевић 5, Вучелић 2, Хаџибеговић 7, Ивишић 10, Доукинс 11, Дробњак 8, Дрежњак 14, Камењаш 11 (9 скокова), Капуста 3, Мирковић 5

У трећој деоници гости су се пробудили и кренули у трећу деоницу са 7:0. Много боље је функционисао напад гостију, па су успели пред улазак у последњу деоницу да смање заостатак на минус 13.

Наставили су изабраници Дејана Јакаре са добром игром и на старту последњег квартала и Подгоричани су после прве четвртине стигли на једноцифрен заостатак. Но, након тајм-аута Жељка Обрадовића, црно-бели су направили 4:0 и одбили тај налет противника.

До краја дуела, црно-бели су без проблема привели утакмицу и нису дозволили неку неизвеснику завршницу. Оно што је лоша вест за Жељка Обрадовића јесте повреда Огњена Јарамаза који је почетком другог полувремена изнет са терена због повреде скочног зглоба.

Зек Ледеј је са 19 поена био најефикаснији код Партизана. Смаилагић је имао поен мање. У гостујућој екипи се истакао Дрежњак са 14 поена.

Најновије вести о KK Партизан можете наћи ОВДЕ.