ABA LIGA: Partizan bez problema sa Studentima, brine povreda Jaramaza

11.12.2023. 20:44
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Nova pobeda crno-belih.

Košarkaši Partizana savladali su Studentski centar 99:76 (31:13, 22:19, 20:28, 26:16) u meču 11. kola ABA lige.

ŠOK! Čima Moneke je košarkaš Partizana!? Igrač se odmah oglasioČima Moneke

ŠOK! Čima Moneke je košarkaš Partizana!? Igrač se odmah oglasio

OGLASIO SE ODMAH NAKON TRENINGA: Panter u par reči izazvao LAVINE KOMENTARA Tomas Vokap i Kevin Panter

OGLASIO SE ODMAH NAKON TRENINGA: Panter u par reči izazvao LAVINE KOMENTARA

MATEO: Priče o odlasku Tavaresa i Hezonje su naučna fantastikaMario Hezonja

MATEO: Priče o odlasku Tavaresa i Hezonje su naučna fantastika

Od samog starta je bilo jasno šta se sprema Podgoričanima. Partizan je krenuo sa 12:0 u utakmicu. Do kraja prvog kvartala ta razlika je bila plus 18.

Očito je bilo da su crno-beli bili rešeni da se osvete protivniku za poraz u finalu Superkupa ABA lige sa starta sezone.

Druga deonica nije bila ništa drugačija, rasla je prednost domaćih i posle poena Balše Koprivice dostigla 26 poena.

Dobra stvar za trenera Partizana, Željka Obradovića jeste što je mogao da odmori nosioce igre, pa su priliku dobili igrači koji su u prethodnom periodu imali manju minutažu, a jedan od njih jeste i mladi Savo Drezgić koji se vrlo brzo nakon ulaska na teren upisao u strelce i to sa linije slobodnih bacanja.

Na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 53:32.

ABA LIGA, 11. KOLO

PARTIZAN - STUDENTSKI CENTAR 99:76 (31:13, 22:19, 20:28, 26:16)

Dvorana: Štark arena

Sudije: Milan Nedović, Denis Hadžić, Edo Javor

Partizan: Vukčević 6, Ledej 19, Drezgić 2, Koprivica 13, Panter 8, Smailagić 18, Jaramaz (6 asistencija), Naneli, Anđušić 7, Doužer 5, Ponitka 8, Kaboklo 13

Studentski centar: Bogavac, Pavlićević 5, Vučelić 2, Hadžibegović 7, Ivišić 10, Doukins 11, Drobnjak 8, Drežnjak 14, Kamenjaš 11 (9 skokova), Kapusta 3, Mirković 5

U trećoj deonici gosti su se probudili i krenuli u treću deonicu sa 7:0. Mnogo bolje je funkcionisao napad gostiju, pa su uspeli pred ulazak u poslednju deonicu da smanje zaostatak na minus 13.

Nastavili su izabranici Dejana Jakare sa dobrom igrom i na startu poslednjeg kvartala i Podgoričani su posle prve četvrtine stigli na jednocifren zaostatak. No, nakon tajm-auta Željka Obradovića, crno-beli su napravili 4:0 i odbili taj nalet protivnika.

Do kraja duela, crno-beli su bez problema priveli utakmicu i nisu dozvolili neku neizvesniku završnicu. Ono što je loša vest za Željka Obradovića jeste povreda Ognjena Jaramaza koji je početkom drugog poluvremena iznet sa terena zbog povrede skočnog zgloba.

Zek Ledej je sa 19 poena bio najefikasniji kod Partizana. Smailagić je imao poen manje. U gostujućoj ekipi se istakao Drežnjak sa 14 poena.

Najnovije vesti o KK Partizan možete naći OVDE.