АБА ЛИГА: ФМП није имао НИКАКВЕ шансе против МАКСИМАЛНЕ Звезде (ВИДЕО+ ФОТО ГАЛЕРИЈА)

05.12.2016. 18:41
Čarls Dženkins
Чарлс Џенкинс / Извор: МН Press

Одиграна последња утакмица 12. кола регионалног такмичења.

Кошаркаши Црвене звезде без већих проблема победили су у утакмици 12. кола АБА лиге. Овог пута, екипа Дејана Радоњића је савладала ФМП резултатом 93:62 (25:16, 24:14, 25:16, 19:16) и тако само потврдила лидерску позицију и наставила победнички низ. Београдски црвено-бели су тако остали једини тим у регионалном такмичењу који не зна за пораз. Ни у једном тренутку, Звезда није била у заостатку, а предност је постепено расла, тако да је победа била апсолутно заслужена. Самим тим, направљена је одлична увертира за утакмицу Евролиге, у четвртак, против Фенербахчеа, у Турској.

Водећи стрелац Звезде био је Чарлс Џенкинс са 16 поена (3/3 за три, 4 ас), док је Марко Гудурић убацио један мање. Једини који је био на клупи, а није био на паркету био је Стефан Јовић. Драган Апић је за ФМП убацио 13 поена, и био једини са двоцифреним учинком у свом тиму.

Већ у уводним тренуцима утакмице у дворани "Александар Николић" домаћин је наметнуо свој ритам. Повео је са 8:0, али су гости из Железника смањили на 8:2. Убрзо је наставила Звезда, па је после тројке Чарлса Џенкинса било 14:2. Тада је и тренер "пантера" Бранко Максимовић тражио тајм-аут, на половини прве четвртине. Приближио се мало ФМП, на 22:16, али је на крају првих десет минута било 25:16. Водећи стрелци у тим тренуцима били су Џенкинс са шест и Гудурић са пет поена.

И друга четвртина протекла је у знаку екипе Дејана Радоњића. Тада је Милко Бјелица са неколико везаних поена донео повећање предности (33:18). Како се "велики одмор" ближио повећавала се и предност Звезде. Успешно изведена слободна бацања Гудурића и Дангубића, као и тројка Џенкинса били су довољна за предност од 47:26. После 20 минута игре било је 49:30. У ФМП се нико није посебно истицао по поенима. Каплановић у Апић су убацили по пет, а Болден и Лазаревић по четири поена. На другој страни, Џенкинс је убацио 13, а Гудурић 11 поена.

БРУТАЛНО: Ево како је Симанић "ЗАКУЦАО" Човића (ВИДЕО)

У наставку меча предност је расла и до 30 поена разлике. Тако се на пример у последњи минут треће деонице ушло са резултатом 74:44. Последња деоница је почела резултатом 74:46, али упркос великој разлици домаћин није "спуштао ногу са гаса". Концентрација у одбрани је била на максималном нивоу, па је у 37. минуту Нејт Волтерс украо лопту Филипу Човићу. Међутим, акцију није успешно завршио Бориша Симанић. Убрзо је Дангубић погодио и за три и за два поена, за 90:58.

На крају је било 93:62.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФМП 93:62 (25:16, 24:14, 25:16, 19:16)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 10, Дангубић 12, Лазић 2, Симанић, Добрић 11, Симоновић 8, Џенкинс 16, Гудурић 15, Јовић, Кузмић 8, Бјелица 11.

ФМП:  Раданов 5, Човић 4, Давидовац 7, Апић 11, Лазаревић 5, Бурсаћ 7, Шешлија, Кутлешић 3, Жижић 5, Љубичић 2, Каплановић 5, Болден 6.

РАСУЛО: Звездин евролигашки ривал без НАЈБОЉЕГ (ФОТО)

Црвена звезда - ФМП 93:62

ТАБЕЛА: Црвена звезда 12-0, Будућност 10-2, Партизан 9-3, Цедевита 8-4, Цибона 8-4, Игокеа 7-5, Задар 5-7, Мега Лекс 4-8, Морнар 3-9, Крка 5-6, МЗТ 4-8, Олимпија 3-8, ФМП 3-9, Карпош Соколи 2-10.