16°C
24.05.2024.
117.1121
108.1667

ABA LIGA: FMP nije imao NIKAKVE šanse protiv MAKSIMALNE Zvezde (VIDEO+ FOTO GALERIJA)

05.12.2016. 18:41
Čarls Dženkins
Čarls Dženkins / Izvor: MN Press

Odigrana poslednja utakmica 12. kola regionalnog takmičenja.

Košarkaši Crvene zvezde bez većih problema pobedili su u utakmici 12. kola ABA lige. Ovog puta, ekipa Dejana Radonjića je savladala FMP rezultatom 93:62 (25:16, 24:14, 25:16, 19:16) i tako samo potvrdila lidersku poziciju i nastavila pobednički niz. Beogradski crveno-beli su tako ostali jedini tim u regionalnom takmičenju koji ne zna za poraz. Ni u jednom trenutku, Zvezda nije bila u zaostatku, a prednost je postepeno rasla, tako da je pobeda bila apsolutno zaslužena. Samim tim, napravljena je odlična uvertira za utakmicu Evrolige, u četvrtak, protiv Fenerbahčea, u Turskoj.

Vodeći strelac Zvezde bio je Čarls Dženkins sa 16 poena (3/3 za tri, 4 as), dok je Marko Gudurić ubacio jedan manje. Jedini koji je bio na klupi, a nije bio na parketu bio je Stefan Jović. Dragan Apić je za FMP ubacio 13 poena, i bio jedini sa dvocifrenim učinkom u svom timu.

Već u uvodnim trenucima utakmice u dvorani "Aleksandar Nikolić" domaćin je nametnuo svoj ritam. Poveo je sa 8:0, ali su gosti iz Železnika smanjili na 8:2. Ubrzo je nastavila Zvezda, pa je posle trojke Čarlsa Dženkinsa bilo 14:2. Tada je i trener "pantera" Branko Maksimović tražio tajm-aut, na polovini prve četvrtine. Približio se malo FMP, na 22:16, ali je na kraju prvih deset minuta bilo 25:16. Vodeći strelci u tim trenucima bili su Dženkins sa šest i Gudurić sa pet poena.

I druga četvrtina protekla je u znaku ekipe Dejana Radonjića. Tada je Milko Bjelica sa nekoliko vezanih poena doneo povećanje prednosti (33:18). Kako se "veliki odmor" bližio povećavala se i prednost Zvezde. Uspešno izvedena slobodna bacanja Gudurića i Dangubića, kao i trojka Dženkinsa bili su dovoljna za prednost od 47:26. Posle 20 minuta igre bilo je 49:30. U FMP se niko nije posebno isticao po poenima. Kaplanović u Apić su ubacili po pet, a Bolden i Lazarević po četiri poena. Na drugoj strani, Dženkins je ubacio 13, a Gudurić 11 poena.

BRUTALNO: Evo kako je Simanić "ZAKUCAO" Čovića (VIDEO)

U nastavku meča prednost je rasla i do 30 poena razlike. Tako se na primer u poslednji minut treće deonice ušlo sa rezultatom 74:44. Poslednja deonica je počela rezultatom 74:46, ali uprkos velikoj razlici domaćin nije "spuštao nogu sa gasa". Koncentracija u odbrani je bila na maksimalnom nivou, pa je u 37. minutu Nejt Volters ukrao loptu Filipu Čoviću. Međutim, akciju nije uspešno završio Boriša Simanić. Ubrzo je Dangubić pogodio i za tri i za dva poena, za 90:58.

Na kraju je bilo 93:62.

CRVENA ZVEZDA - FMP 93:62 (25:16, 24:14, 25:16, 19:16)

CRVENA ZVEZDA: Volters 10, Dangubić 12, Lazić 2, Simanić, Dobrić 11, Simonović 8, Dženkins 16, Gudurić 15, Jović, Kuzmić 8, Bjelica 11.

FMP:  Radanov 5, Čović 4, Davidovac 7, Apić 11, Lazarević 5, Bursać 7, Šešlija, Kutlešić 3, Žižić 5, Ljubičić 2, Kaplanović 5, Bolden 6.

RASULO: Zvezdin evroligaški rival bez NAJBOLJEG (FOTO)

Crvena zvezda - FMP 93:62

TABELA: Crvena zvezda 12-0, Budućnost 10-2, Partizan 9-3, Cedevita 8-4, Cibona 8-4, Igokea 7-5, Zadar 5-7, Mega Leks 4-8, Mornar 3-9, Krka 5-6, MZT 4-8, Olimpija 3-8, FMP 3-9, Karpoš Sokoli 2-10.