АБА ЛИГА: Величковић носио Партизан до победе (ФОТО)

14.01.2018. 18:44
Novica Veličković
Новица Величковић / Извор: МН Press

Настављен програм у 16. колу регионалног такмичења.

Кошаркаши Партизана победили су као гости Игокеу у утакмици 16. кола АБА лиге 74:67 (15:15, 19:23, 22:7, 18:22). У мечу Лакташима, екипе су смењивале у вођству, правиле серије, али је кључна била трећа четвртина у којој су црно-бели славили са 22:7. Деловало је да ће Партизан у завршници привести посао крају без већих проблема, али су црно-бели ипак стрепели у последњим минутима, пошто је домаћин смањио предност на три поена разлике. Међутим, меч је завршен за "плус седам" у корист гостију.

У овој утакмици, тренер гостију из Београда, Ненад Чанак није могао да рачуна на Патрика Милера који је напустио клуб из Хумске (више прочитајте ОВДЕ). Међутим, током меча је потврђено и да је Кваме Ван постао нови играч црно-белих (више прочитајте ОВДЕ). Сада, после 16 одиграних мечева Игокеа има учинак 6-10, а Партизан 8-8, па је тако и даље у игри за плеј-оф.

Највише поена за победнички тим дао је Новица Величковић (25), док је у редовима Игокее био Роберт Рикић са 15. Осим Величковића, по поенима се истакао и Најџел Вилијамс-Гос са 16 поена. Ђорђе Гагић је убацио 11.

Уводна четвртина завршена је нерешеним резултатом - 15:15, али је у другој виђен велики преокрет. Партизан је повео са 27:18, да би домаћин потпуно преокренуо меч, направивши серију па је на крају првог полувремена било 38:34. У наставку меча у Лакташима, екипа Ненада Чанка је смањила заостатак, али и дошла до новог вођства. Величковић је погодио за три поена, за 47:45. Овом тројком, црно-бели су колико-толико побољшали лош учинак за три поена, 3/14. Поново је Величковић погодио, за два, односно за 49:45. Шалић је повећао на 53:45, у серији Партизана, од 13:0.

У последњу деоницу ушло се са резултатом 56:45 за Партизан који је стечену предност углавном успешно одржавао. Нови поени Величковића донели су и предност од 61:52, али је у последњим минутима Игокеа успела да смањи разлику. Љубичић је двојком смањио на 63:58, а Радивојевић са линије слободних бацања на 63:60. Узвратио је Величковић, на исти начин, за 65:60. Смањио је Радивојевић на 65:62, а на 68:65 Вилијамс-Гос је повећао, тројком. Новим поенима са линије бацања, Величковић је обезбедио победу гостима. Коначан резултат поставио је Вилијамс-Гос, такође са линије слободних бацања.

У следећем колу, Партизан ће угостити Цибону, док Игокеу чека дуел у Железнику, са екипом ФМП.

ИГОКЕА - ПАРТИЗАН 67:74 (15:15, 23:19, 7:22, 22:18)

ИГОКЕА: Поњавић, Артис 2, Ли 10, Глоговац 1, Милошевић 2, (3 ск), Јевтовић, Радивојевић 12 (6 ас), Љубичић 14 (13 ск, 4 ас), Шибалић 11, Рикић 15 (7 ск).

ПАРТИЗАН: Вилијамс-Гос 16 (6 ск, 6 ас) Аранитовић 8 (8 ск), Маринковић 3, Танасковић, Величковић 25 (3 ск, 3 ас), Гавриловић 3, Андрић 2, Гагић 11 (3 ск), Шалић 6.

Задар - ФМП 21.00

ТАБЕЛА: Будућност 14-2, Цедевита 12-3, Звезда 12-3, Морнар 9-7, Партизан 8-8, ФМП 7-8, Задар 7-8, Игокеа 6-10, Цибона 6-10, Мега 5-11, Олимпија 5-11, МЗТ 3-13.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.