ABA LIGA: Veličković nosio Partizan do pobede (FOTO)

14.01.2018. 18:44
Novica Veličković
Novica Veličković / Izvor: MN Press

Nastavljen program u 16. kolu regionalnog takmičenja.

Košarkaši Partizana pobedili su kao gosti Igokeu u utakmici 16. kola ABA lige 74:67 (15:15, 19:23, 22:7, 18:22). U meču Laktašima, ekipe su smenjivale u vođstvu, pravile serije, ali je ključna bila treća četvrtina u kojoj su crno-beli slavili sa 22:7. Delovalo je da će Partizan u završnici privesti posao kraju bez većih problema, ali su crno-beli ipak strepeli u poslednjim minutima, pošto je domaćin smanjio prednost na tri poena razlike. Međutim, meč je završen za "plus sedam" u korist gostiju.

U ovoj utakmici, trener gostiju iz Beograda, Nenad Čanak nije mogao da računa na Patrika Milera koji je napustio klub iz Humske (više pročitajte OVDE). Međutim, tokom meča je potvrđeno i da je Kvame Van postao novi igrač crno-belih (više pročitajte OVDE). Sada, posle 16 odigranih mečeva Igokea ima učinak 6-10, a Partizan 8-8, pa je tako i dalje u igri za plej-of.

Najviše poena za pobednički tim dao je Novica Veličković (25), dok je u redovima Igokee bio Robert Rikić sa 15. Osim Veličkovića, po poenima se istakao i Najdžel Vilijams-Gos sa 16 poena. Đorđe Gagić je ubacio 11.

Uvodna četvrtina završena je nerešenim rezultatom - 15:15, ali je u drugoj viđen veliki preokret. Partizan je poveo sa 27:18, da bi domaćin potpuno preokrenuo meč, napravivši seriju pa je na kraju prvog poluvremena bilo 38:34. U nastavku meča u Laktašima, ekipa Nenada Čanka je smanjila zaostatak, ali i došla do novog vođstva. Veličković je pogodio za tri poena, za 47:45. Ovom trojkom, crno-beli su koliko-toliko poboljšali loš učinak za tri poena, 3/14. Ponovo je Veličković pogodio, za dva, odnosno za 49:45. Šalić je povećao na 53:45, u seriji Partizana, od 13:0.

U poslednju deonicu ušlo se sa rezultatom 56:45 za Partizan koji je stečenu prednost uglavnom uspešno održavao. Novi poeni Veličkovića doneli su i prednost od 61:52, ali je u poslednjim minutima Igokea uspela da smanji razliku. Ljubičić je dvojkom smanjio na 63:58, a Radivojević sa linije slobodnih bacanja na 63:60. Uzvratio je Veličković, na isti način, za 65:60. Smanjio je Radivojević na 65:62, a na 68:65 Vilijams-Gos je povećao, trojkom. Novim poenima sa linije bacanja, Veličković je obezbedio pobedu gostima. Konačan rezultat postavio je Vilijams-Gos, takođe sa linije slobodnih bacanja.

U sledećem kolu, Partizan će ugostiti Cibonu, dok Igokeu čeka duel u Železniku, sa ekipom FMP.

IGOKEA - PARTIZAN 67:74 (15:15, 23:19, 7:22, 22:18)

IGOKEA: Ponjavić, Artis 2, Li 10, Glogovac 1, Milošević 2, (3 sk), Jevtović, Radivojević 12 (6 as), Ljubičić 14 (13 sk, 4 as), Šibalić 11, Rikić 15 (7 sk).

PARTIZAN: Vilijams-Gos 16 (6 sk, 6 as) Aranitović 8 (8 sk), Marinković 3, Tanasković, Veličković 25 (3 sk, 3 as), Gavrilović 3, Andrić 2, Gagić 11 (3 sk), Šalić 6.

Zadar - FMP 21.00

TABELA: Budućnost 14-2, Cedevita 12-3, Zvezda 12-3, Mornar 9-7, Partizan 8-8, FMP 7-8, Zadar 7-8, Igokea 6-10, Cibona 6-10, Mega 5-11, Olimpija 5-11, MZT 3-13.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.