АБА ЛИГА: Цибона и даље без грешке, Задар не зна шта значи победа (ФОТО)

08.10.2021. 22:45
KK Cibona
KK Цибона / Извор: Фото: АБА лига/Задар/Звонко Куцелин

Вукови задржали максималан учинак.

Кошаркаши Цибоне савладали су у гостима Задар 68:67 (14:18, 20:17, 13:13, 21:19) у првом мечу трећег кола АБА лиге и тако задржали максималан учинак у новој сезони, док је Задар претрпео и трећи пораз.

Интернет као место НАЈБРЖЕ ЗАРАДЕ: Како у једном дану да освојите преко милион евра?

ЕВРОЛИГА: Мицић не може сам против Армије, Пирејци срушили Реал у Атини (ФОТО)

ПОЗИВ КОЈИ СЕ НЕ ОДБИЈА: Звездина узданица позива Ђоковића на утакмицу

Утакмица је одстарта бил врло борбена и изјендачена, мада је Задар већ у првој четвртини имао и девет поена предности. Међутим, до полувремена је Цибона успела да се потпуно приближи и на велики одмор су Вукови отишли са поеном заостатка 35:34.  Слично је било и у другом полувремену, Задар је успевао да сачува вођство са којим је ушао и у последњу четвртину у којој је кренула резултатаска клацкалица, да би у завршници Цибона била мирнија и поенима Гегића, тројком Пркичаина и Вилдозе са пенала стигла до преокрета и тријумфа.

Нејтан Ројверс и Роко Пркачин били су најефикаснији у Цибони са по 12 постигнутих поена, док је Урош Луковић предводио Задар са 16 поена, а 11 је постигао Џастин Картер.

Погледајте како изгледа позната навијачица Милана Клаудија Романи.