EVROLIGA: Micić ne može sam protiv Armije, Pirejci srušili Real u Atini (FOTO)

08.10.2021. 22:17
Vasilije Micić
Vasilije Micić / Izvor: Foto: Euroleauge

Efes pretrpeo drugi poraz.

Košarkaši Efesa, branioci titule u Evroligi, doživeli su i drugi poraz u novoj sezoni u derbiju drugog kola igranom u Istanbulu od CSKA sa 100:96 (26:21, 25:25, 28:22, 21:28) uprkos fantastičnoj igr Vasilija Micića.

Internet kao mesto NAJBRŽE ZARADE: Kako u jednom danu da osvojite preko milion evra?

EVROLIGA: Monako savladao UNIKS posle produžetka

POZIV KOJI SE NE ODBIJA: Zvezdina uzdanica poziva Đokovića na utakmicu

Plejmejker reprezentacije Srbije bio je nezaustavljiv, stavljhao je na mukje odbranu Armejaca, ali nije imao pravu podršku saigrača. Meč je završio sa 32 poena, od čega je postigao čak sedam trojki iz 11 pokušaja. CSKA je gotovo ceo meč proveo u vođstvu, polako gradeći prednost koja je u trećoj četvrtini postala dvocifrena 75:59, ali je Efes u poslednju četvrtinu ušao sa 11 poena minusa. Ipak, uz dobru odbranu prednost gostiju je krenula da se topi i Efes je 52 sekunde pre kraja stigao na 95:93. Međutim, Đengelija je odbio napade Efesa, a CSKA stigao do prvog trijumfa u sezoni. Sa 23 poena Šengelija je bio najefikasniji u CSKA, a 18 je postigao Klajburn. U Efesu je pored Micića je 14 postigao Moerman, dok je Filip Petrušev postigao sedam.

U OAKA areni Olimpijakos je uspeo da savlada Real i tako stigne do druge pobede, dok je Kraljevski klub doživeo prvi poraz. Neizvestan meč je odsigran u Atini u kojima su se timovi smenjivali u vođstvu, a Pirejci su uspeli u posledhnjoj četvrtini da stignu do dvocifrene prednosti 70:59 na četiri minuta pre kraja. Pokupšao je Real da se vrati, stigl isu Madriđani do 71:68 trojkom Ertela 49 sekundi pre kraja, ali više od toga nisu mogli. Vezenkov i Dorsi bili su jedini dvocifreni u Olimpijakosu sa 16 i 12 poena, kao i Vilijams-Gos i Tavares u Realu sa 16 i 15 poena.