ДРАМА У АРЕНИ: Партизан стрепео у неизвесној завршници, али савладао Цедевита Олимпију

26.03.2023. 19:49
KK Partizan
KK Партизан / Извор: Фото: АБА лига/Партизан Mozzart Бет/Драгана Стјепановић

Црно-бели остварили 20. победу.

Кошаркаши Партизана дочекали су у 23. колу АБА лиге екипу Цедевита Олимпије у ''Штарк'' арени и успели да савладају госте из Љубљане после веома узбудљиве завршнице са 76:73 (17:23, 27:23, 20:20, 12:7) стигавши тако до 20. победе у сезони. Црно-бели су били без суспендованог Матијаса Лесора и гости су то максимално покушавали да искористе, али не и да дођу до победе.

Почиње ФЕСТИВАЛ ПРОЛЕЋНИХ БОНУСА: Полети Авиатором и преузми ФРЕЕБЕТ!

ВУЧИЋ ОТКРИО: Партизан дугује 26 МИЛИОНА, Звезда знатно мање!

ЈОКИЋ ОДРЖАО ЧАС КОШАРКЕ ЈАНИСУ: Денвер РАЗБИО Милвоки!

Равноправни су били Партизан и гости из Љубљане у почетним минутима меча у ''Штарк'' арени, али је Цедевита била та која је имала вођство од старта, да би од резултата 8:6 направила серију 10-0 и стекла максималних 12 поена вишка у 6. минуту 18:6. Међути, реаговали су црно-бели и у наредна скоро два минута Партизан је успео да смањи на 20:15, после којег је Алиловић реаговао тајм-аутом, а гости на крају прве четвртине имали предност 23:17. Тројком Јеремића Цедевита је одговорила на поене Аврамовића за вођство 26:21. Ипак, неколико грешака Ребеца уз поене Самаилгића и Егзума за серију 9-0 донеле су црно-белима вођство 28:26 у 14. минуту, али је Цедевита после тајм-аута узвратила тројком Драгића и прекинула серију црно-белих. Егзум и Смаилагић везали су четири поена, узвратил ису Ферел и Матковић, да би уследила серија тројки у три узастопна напада на обе стране после које је Партизан водио 40:37. После серије слободних бацања Партизан је задржао три поиена предности, да би са пет узастопних поена Адамса Цедевита повела 46:44 50 секунди пре полувремена. До краја су оба тима пропустила да искористе по напад па је тај резултат остао на великом одмору.

Боље је отворила Цедевита друго полувреме, мада се то није осетило резултатски. Адамс и Матковић су погодили за госте, али је Ледеј између њих постигао тешку тројку, да би Пантер везао пет поена и донео предност Партизану 52:50 у 23. минуту. Играло се у серијама па су тако Матковић и Адамс успели су да врате вођство Цедевити минут касније 55:52. Смењивали су се тимови у вођству, играло се практично поен за поен, а после поена Трифуновића уз фаул и неискоришћено додатно бацање Партизан је водио 60:59 непуна два минута пре краја трееће деонице. Адамс је са пет поена у низу донео гостима предност 66:62, да би Папапетру смањио заостатак црно-белих на улазу у последњу четвртину на 66:64.

Тврдо је почела четврта деоница, а једини поени у прва четири минута била је тројка Јеремића којом су гости водили 69:64 у 34. минуту. Партизан је тек после скоро пет минута успео да дође до првих поена тројком Трифуновића који је смањио на 69:67. Цедевита после тројке Јеремића није пуних четири минута постигла кош, док је Егзум погодио само једно бацање и смањио на 69:68 на четири и по минута до краја. Папапетру је минут касније успео да постигне тројку којом је Партизан поново дошао у вођство 71:69. Гости и даље нису успевали да стигну до поена, али се мучио и Партизан пошто је Егзум поново погодио само једно бацање, а црно-бели су водили 72:69 на мало мање од два минута до краја. После пуних седам минута Цедевита је стигла до поена пошто је једно бацање погодио Радовић и смањио на 72:70 90 секунди пре краја. Папапетру затим није искористио напад, а Ферел је изборио два бацања, али је погодио само једно за 72:71 на 54 секунде пре краја. Егзум је промашио у наредном нападу, али је Ледеј ухватио скок и добио потом два бацања која је погодио и Партизан је водио 74:71 на 29 секунди пре краја. Ферел је промашио тројку, али је Радовић ухватио офанзивни скок и смањио на 74:73 на 24 секунде пре краја. Ушло се у пенал серију, а Егзум је погодио оба пенала за 76:73. Ферел је промашио тројку седам секунди пре краја, а после мртве лопте лопта је била за Цедевиту, али је Ферел промашио шут у последњој секунди за продужетак.

ПАРТИЗАН - ЦЕДЕВИТА ОЛИМПИЈА 76:73 (17:23, 27:23, 20:20, 12:7)

ДВОРАНА: Штарк арена

СУДИЈЕ: Радојковић, Мајкић, Хаџић

ГЛЕДАЛАЦА: 15.685

ПАРТИЗАН: Вукчевић 4, Ледеј 13, Аврамовић 4, Пантер 10, Смаилагић 12, Папапетру 14, Егзум 10, Нанели, Трифуновић 5, Анђушић 2, Мадар 2

ЦЕДЕВИТА ОЛИМПИЈА: Ребец 2, Ферел 17, Радовић 6, Јеремић 6, Мурић 3, Адамс 19, Коси 2, Матковић 14, Гњидић, Драгић 4