DRAMA U ARENI: Partizan strepeo u neizvesnoj završnici, ali savladao Cedevita Olimpiju

26.03.2023. 19:49
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: ABA liga/Partizan Mozzart Bet/Dragana Stjepanović
Crno-beli ostvarili 20. pobedu.

Košarkaši Partizana dočekali su u 23. kolu ABA lige ekipu Cedevita Olimpije u ''Štark'' areni i uspeli da savladaju goste iz Ljubljane posle veoma uzbudljive završnice sa 76:73 (17:23, 27:23, 20:20, 12:7) stigavši tako do 20. pobede u sezoni. Crno-beli su bili bez suspendovanog Matijasa Lesora i gosti su to maksimalno pokušavali da iskoriste, ali ne i da dođu do pobede.

Počinje FESTIVAL PROLEĆNIH BONUSA: Poleti Aviatorom i preuzmi FREEBET!

VUČIĆ OTKRIO: Partizan duguje 26 MILIONA, Zvezda znatno manje!

JOKIĆ ODRŽAO ČAS KOŠARKE JANISU: Denver RAZBIO Milvoki!

Ravnopravni su bili Partizan i gosti iz Ljubljane u početnim minutima meča u ''Štark'' areni, ali je Cedevita bila ta koja je imala vođstvo od starta, da bi od rezultata 8:6 napravila seriju 10-0 i stekla maksimalnih 12 poena viška u 6. minutu 18:6. Međuti, reagovali su crno-beli i u naredna skoro dva minuta Partizan je uspeo da smanji na 20:15, posle kojeg je Alilović reagovao tajm-autom, a gosti na kraju prve četvrtine imali prednost 23:17. Trojkom Jeremića Cedevita je odgovorila na poene Avramovića za vođstvo 26:21. Ipak, nekoliko grešaka Rebeca uz poene Samailgića i Egzuma za seriju 9-0 donele su crno-belima vođstvo 28:26 u 14. minutu, ali je Cedevita posle tajm-auta uzvratila trojkom Dragića i prekinula seriju crno-belih. Egzum i Smailagić vezali su četiri poena, uzvratil isu Ferel i Matković, da bi usledila serija trojki u tri uzastopna napada na obe strane posle koje je Partizan vodio 40:37. Posle serije slobodnih bacanja Partizan je zadržao tri poiena prednosti, da bi sa pet uzastopnih poena Adamsa Cedevita povela 46:44 50 sekundi pre poluvremena. Do kraja su oba tima propustila da iskoriste po napad pa je taj rezultat ostao na velikom odmoru.

Bolje je otvorila Cedevita drugo poluvreme, mada se to nije osetilo rezultatski. Adams i Matković su pogodili za goste, ali je Ledej između njih postigao tešku trojku, da bi Panter vezao pet poena i doneo prednost Partizanu 52:50 u 23. minutu. Igralo se u serijama pa su tako Matković i Adams uspeli su da vrate vođstvo Cedeviti minut kasnije 55:52. Smenjivali su se timovi u vođstvu, igralo se praktično poen za poen, a posle poena Trifunovića uz faul i neiskorišćeno dodatno bacanje Partizan je vodio 60:59 nepuna dva minuta pre kraja treeće deonice. Adams je sa pet poena u nizu doneo gostima prednost 66:62, da bi Papapetru smanjio zaostatak crno-belih na ulazu u poslednju četvrtinu na 66:64.

Tvrdo je počela četvrta deonica, a jedini poeni u prva četiri minuta bila je trojka Jeremića kojom su gosti vodili 69:64 u 34. minutu. Partizan je tek posle skoro pet minuta uspeo da dođe do prvih poena trojkom Trifunovića koji je smanjio na 69:67. Cedevita posle trojke Jeremića nije punih četiri minuta postigla koš, dok je Egzum pogodio samo jedno bacanje i smanjio na 69:68 na četiri i po minuta do kraja. Papapetru je minut kasnije uspeo da postigne trojku kojom je Partizan ponovo došao u vođstvo 71:69. Gosti i dalje nisu uspevali da stignu do poena, ali se mučio i Partizan pošto je Egzum ponovo pogodio samo jedno bacanje, a crno-beli su vodili 72:69 na malo manje od dva minuta do kraja. Posle punih sedam minuta Cedevita je stigla do poena pošto je jedno bacanje pogodio Radović i smanjio na 72:70 90 sekundi pre kraja. Papapetru zatim nije iskoristio napad, a Ferel je izborio dva bacanja, ali je pogodio samo jedno za 72:71 na 54 sekunde pre kraja. Egzum je promašio u narednom napadu, ali je Ledej uhvatio skok i dobio potom dva bacanja koja je pogodio i Partizan je vodio 74:71 na 29 sekundi pre kraja. Ferel je promašio trojku, ali je Radović uhvatio ofanzivni skok i smanjio na 74:73 na 24 sekunde pre kraja. Ušlo se u penal seriju, a Egzum je pogodio oba penala za 76:73. Ferel je promašio trojku sedam sekundi pre kraja, a posle mrtve lopte lopta je bila za Cedevitu, ali je Ferel promašio šut u poslednjoj sekundi za produžetak.

PARTIZAN - CEDEVITA OLIMPIJA 76:73 (17:23, 27:23, 20:20, 12:7)

DVORANA: Štark arena

SUDIJE: Radojković, Majkić, Hadžić

GLEDALACA: 15.685

PARTIZAN: Vukčević 4, Ledej 13, Avramović 4, Panter 10, Smailagić 12, Papapetru 14, Egzum 10, Naneli, Trifunović 5, Anđušić 2, Madar 2

CEDEVITA OLIMPIJA: Rebec 2, Ferel 17, Radović 6, Jeremić 6, Murić 3, Adams 19, Kosi 2, Matković 14, Gnjidić, Dragić 4