АБА ЛИГА: Партизан се УОЗБИЉИО, Чачани доживели КАТАСТРОФУ у Арени

27.11.2023. 20:48
Pi Džej Doužer
Пи Џеј Доужер / Извор: МН Press

Црно-бели славили са 45 поена предности.

Кошаркаши Партизана Партизана одиграли су најбољу утакмицу у АБА лиги ове сезоне, а цех су платили недужни Чачани. Црно-бели су посла два узастопна пораза у оквиру деветог кола декласирали Борац са 101:56 (24:16, 31:13, 31:14, 15.13). Жељко Обрадовић поново није могао да рачуна на Кевина Пантера, Алексу Аврамовића и Уроша Трипковића, али се то ниједног тренутка није осетило. Његов тим је имао озбиљан приступ свих 40 минута, одиграо одлично на обе стране терена, доминирао у скоку, што се морало одразити на коначан резултат.

ПАРТИЗАН УСКОРО КОМПЛЕТАН! У ком саставу ће црно-бели на Борац, а у ком на ПАОAleksa Avramović

ПАРТИЗАН УСКОРО КОМПЛЕТАН! У ком саставу ће црно-бели на Борац, а у ком на ПАО

СТИЖУ БОЉИ ДАНИ ЗА ПАРТИЗАН: Ево када се враћа Пантер на терен Kevin Panter, KK Partizan

СТИЖУ БОЉИ ДАНИ ЗА ПАРТИЗАН: Ево када се враћа Пантер на терен

КРЕНУО ИЗ АМЕРИКЕ: Стиже Петрушев, све је спремно за потпис уговораFilip PetruÅ¡ev

КРЕНУО ИЗ АМЕРИКЕ: Стиже Петрушев, све је спремно за потпис уговора

Партизан је за разлику од ранијих мечева у АБА лиги веома добро почео ову утакмицу и преко Пи Џеј Доужера повео воема брзо са 9:2. Међутим, Чачани су успели да успставе равнотежу, ухвате резултатиски прикључак и смање на 15:14. Уследио је тајм-аут Жељка Обрадовића и серија црно-белих 9:0 коју су тројкама креирали Френк Камински и Данило Анђушић за прву двоцифрену предност.

Минут одмора у 14. минуту тражио је тренер гостију Дејан Мијатовић пошто је Патизан после добрих акција Бруна Кабокла и тројки Алена Смаилигаића и Матеуша Понитке повео са 37:21.

Наставио је Партизан упркос великој предности да игра крајње озбиљно и организовано. Црно-бели су вешто користили све своје предности што им је после првих 20 минута игре донело убедљиво вођство - 55:29.

Ако је и било неких дилема оне су решене већ на старту другог полувремена. Црно-бели су други део игра отворили убитачном  серијом 19:2 после неколико одличних акција расположеног Тристана Вукчевића, Доужера и Понитке и повели са недостижних 74:31.

Колику су црно-бели били доминтанти говори резултат из 33. минута кад су повели са " 52" - 95:43! У поседњим минутима су Чачани успели да дођу до даха и до краја сусрета бар мало смање резултат -

ПАРТИЗАН - БОРАЦ 101:56 (24:16, 31:13, 31:14, 15:13)

ДВОРАНА: Штарк Арена

БРОЈ ГЛЕДАЛАЦА: 6.102

СУДИЈЕ: Јовчић, Јурас и Арсенијевић

ПАРТИЗАН: Вукчевић 24 (тројке 6-9), Ледеј 2, Копривица 6, Смајилагић 13 (5ас), Јарамаз 2, Нанели 3, Анђушић 8, Доужер 12 (4ас), Понитка 13 (7 ас), Камински 10, Кабокло 8 (11ск).

БОРАЦ: Ребрача 9, Сегу 16, Бирц 11, Николић 2, Перо - Хант, Томашевић 5, Талић 4, Френклин 7, Ускоковић 2, Тодоровић, Чарапић, Манојловић.