ABA LIGA: Partizan se UOZBILJIO, Čačani doživeli KATASTROFU u Areni

27.11.2023. 20:48
Pi Džej Doužer
Pi Džej Doužer / Izvor: MN Press

Crno-beli slavili sa 45 poena prednosti.

Košarkaši Partizana Partizana odigrali su najbolju utakmicu u ABA ligi ove sezone, a ceh su platili nedužni Čačani. Crno-beli su posla dva uzastopna poraza u okviru devetog kola deklasirali Borac sa 101:56 (24:16, 31:13, 31:14, 15.13). Željko Obradović ponovo nije mogao da računa na Kevina Pantera, Aleksu Avramovića i Uroša Tripkovića, ali se to nijednog trenutka nije osetilo. Njegov tim je imao ozbiljan pristup svih 40 minuta, odigrao odlično na obe strane terena, dominirao u skoku, što se moralo odraziti na konačan rezultat.

PARTIZAN USKORO KOMPLETAN! U kom sastavu će crno-beli na Borac, a u kom na PAOAleksa Avramović

PARTIZAN USKORO KOMPLETAN! U kom sastavu će crno-beli na Borac, a u kom na PAO

STIŽU BOLJI DANI ZA PARTIZAN: Evo kada se vraća Panter na teren Kevin Panter, KK Partizan

STIŽU BOLJI DANI ZA PARTIZAN: Evo kada se vraća Panter na teren

KRENUO IZ AMERIKE: Stiže Petrušev, sve je spremno za potpis ugovoraFilip Petrušev

KRENUO IZ AMERIKE: Stiže Petrušev, sve je spremno za potpis ugovora

Partizan je za razliku od ranijih mečeva u ABA ligi veoma dobro počeo ovu utakmicu i preko Pi Džej Doužera poveo voema brzo sa 9:2. Međutim, Čačani su uspeli da uspstave ravnotežu, uhvate rezultatiski priključak i smanje na 15:14. Usledio je tajm-aut Željka Obradovića i serija crno-belih 9:0 koju su trojkama kreirali Frenk Kaminski i Danilo Anđušić za prvu dvocifrenu prednost.

Minut odmora u 14. minutu tražio je trener gostiju Dejan Mijatović pošto je Patizan posle dobrih akcija Bruna Kabokla i trojki Alena Smailigaića i Mateuša Ponitke poveo sa 37:21.

Nastavio je Partizan uprkos velikoj prednosti da igra krajnje ozbiljno i organizovano. Crno-beli su vešto koristili sve svoje prednosti što im je posle prvih 20 minuta igre donelo ubedljivo vođstvo - 55:29.

Ako je i bilo nekih dilema one su rešene već na startu drugog poluvremena. Crno-beli su drugi deo igra otvorili ubitačnom  serijom 19:2 posle nekoliko odličnih akcija raspoloženog Tristana Vukčevića, Doužera i Ponitke i poveli sa nedostižnih 74:31.

Koliku su crno-beli bili domintanti govori rezultat iz 33. minuta kad su poveli sa "+52" - 95:43! U posednjim minutima su Čačani uspeli da dođu do daha i do kraja susreta bar malo smanje rezultat -

PARTIZAN - BORAC 101:56 (24:16, 31:13, 31:14, 15:13)

DVORANA: Štark Arena

BROJ GLEDALACA: 6.102

SUDIJE: Jovčić, Juras i Arsenijević

PARTIZAN: Vukčević 24 (trojke 6-9), Ledej 2, Koprivica 6, Smajilagić 13 (5as), Jaramaz 2, Naneli 3, Anđušić 8, Doužer 12 (4as), Ponitka 13 (7 as), Kaminski 10, Kaboklo 8 (11sk).

BORAC: Rebrača 9, Segu 16, Birc 11, Nikolić 2, Pero - Hant, Tomašević 5, Talić 4, Frenklin 7, Uskoković 2, Todorović, Čarapić, Manojlović.