АБА ЛИГА: Преокрет Борца, Новаковић срушио Сплит тројком у последњој секунди

16.12.2022. 20:15
KK Borac Čačak
KK Борац Чачак / Извор: Фото: АБА лига/Борац/Душко Радишић

Трећи тријумф Чачана.

Кошаркаши Борца савладали су у Чачку екипу Сплита са 90:89 (24:27, 23:24, 16:21, 27:17) у првом мечу 11. кола АБА лиге и то после преокрета у последној четвртини. Ово је био трећи тријумф Борца, док је Сплит доживео осми пораз.

КОШ ЗА ОГИЈА: Mozzart организује велики хуманитарни баскет турнир за лечење Огњена Капате

ЗВАНИЧНА ОДЛУКА: Мега и Звезда замениле домаћинство

АЦО ПЕТРОВИЋ СКОВАО ПЛАН: Звезда и Партизан треба да ИСТУПЕ из АБА лиге

Гости из Сплита били су бољи тим практично три четвртине пошто су константно били у вођству, осим уводних минута када је Борац стекао почетну предност. Сплићани су током друге четврине стигли до двоцифрене предности, да би у минут пре краја треће деоницое имали максималних 15 поена вишка (72:57). Двоцифрено вођство је Сплит успео да чува и током већег дела последње деонице, да би на непуна четири минута пре краја водили 87:75. Међутим, Хејл и Болдвин иницирали су серију домаћина, да би и Радоњић са пет поена у низу довео Борац до два понеа заостатка 89:87 на 37 секунди пре краја. Шортер је промашио тројку за Сплит, да би у последњим секундама Новаковић тројком донео победу Борцу.

Сава Лешић био је најефикаснији у Борц са 18 поена, а поен мање је постигао стрела победоносне тројке Алекса Новаковић. Сплит је предводио Доминик Мавра са 22 поена, а 16 је постигао Шенон Шортер.