ABA LIGA: Preokret Borca, Novaković srušio Split trojkom u poslednjoj sekundi

16.12.2022. 20:15
KK Borac Čačak
KK Borac Čačak / Izvor: Foto: ABA liga/Borac/Duško Radišić

Treći trijumf Čačana.

Košarkaši Borca savladali su u Čačku ekipu Splita sa 90:89 (24:27, 23:24, 16:21, 27:17) u prvom meču 11. kola ABA lige i to posle preokreta u poslednoj četvrtini. Ovo je bio treći trijumf Borca, dok je Split doživeo osmi poraz.

KOŠ ZA OGIJA: Mozzart organizuje veliki humanitarni basket turnir za lečenje Ognjena Kapate

ZVANIČNA ODLUKA: Mega i Zvezda zamenile domaćinstvo

ACO PETROVIĆ SKOVAO PLAN: Zvezda i Partizan treba da ISTUPE iz ABA lige

Gosti iz Splita bili su bolji tim praktično tri četvrtine pošto su konstantno bili u vođstvu, osim uvodnih minuta kada je Borac stekao početnu prednost. Splićani su tokom druge četvrine stigli do dvocifrene prednosti, da bi u minut pre kraja treće deonicoe imali maksimalnih 15 poena viška (72:57). Dvocifreno vođstvo je Split uspeo da čuva i tokom većeg dela poslednje deonice, da bi na nepuna četiri minuta pre kraja vodili 87:75. Međutim, Hejl i Boldvin inicirali su seriju domaćina, da bi i Radonjić sa pet poena u nizu doveo Borac do dva ponea zaostatka 89:87 na 37 sekundi pre kraja. Šorter je promašio trojku za Split, da bi u poslednjim sekundama Novaković trojkom doneo pobedu Borcu.

Sava Lešić bio je najefikasniji u Borc sa 18 poena, a poen manje je postigao strela pobedonosne trojke Aleksa Novaković. Split je predvodio Dominik Mavra sa 22 poena, a 16 je postigao Šenon Šorter.