КАСНО БУЂЕЊЕ КРКЕ: Сплит славио на свом терену

Кошаркаши Сплита савладали су Крку (78:74) у првом мечу десетог кола АБА лиге.

НИЈЕ МОГАО ДА ВЕРУЈЕ КАДА ГА ЈЕ ВИДЕО: Дечак заплакао од среће због Алексе! Дирљива сцена на РТС-у (ВИДЕО)Aleksa Avramović

ПОСЛЕ СПЕКТАКУЛАРНОГ ДОЧЕКА: Мијаиловић се директно обратио Лесору Matijas Lesor

ПОСЛЕ СПЕКТАКУЛАРНОГ ДОЧЕКА: Мијаиловић се директно обратио Лесору

ЛЕСОРОВ НАСЛЕДНИК ОДУШЕВИО ГРОБАРЕ: Ретки су приметили ОВАЈ ДЕТАЉ на патикама (ФОТО)Lesor

Хрватска екипа је уписала трећу победу у десет одиграних мечева, а Крка је остала на претпоследњем месту са скором 2-8.

Домаћи су одлично отворили утакмицу, повели 14:0 и од самог старта контролисали ситуацију на терену. Суверено су држали предност изабраници тренера Славена Римца. Највећи суфицит је био плус 17.

Ипак, средином треће деонице пробудили су се гости и до краја тог квартал спустили заостанак на једноцифрен. Врло добру игру су наставили и у последњој четвртини, па је после тројке Шпана Сплит имао само плус два на нешто мање од три минута до краја.

Након тога ни једни ни други нису поентирали све до последњих 60 секунди меча. Суливан је вратио плус четири за домаће, Шкедељ је на другој страни био половичан са линије слободних бацања. Истом мером је узвратио Љубичић и било је 78:74 на осам секунди до краја.

Напад је имала Крка, Шортер је направио фаул, па је на линију пенал ишао Стергар. План гостију је био да се промаши друго бацање. Међутим, Стергар је промашио прво и по плану и друго, ухватили су гости лопту. Церквеник је промашио тројку и то је био крај меча.

Фунденбурк је са 16 поена био најефикаснији у победничкој екипи, Љубичић је уписао 13, а Саливен 12 поена. Госте су предводили Шпан са 15 и Радовановић са 13 поена.