KASNO BUĐENJE KRKE: Split slavio na svom terenu

Košarkaši Splita savladali su Krku (78:74) u prvom meču desetog kola ABA lige.

NIJE MOGAO DA VERUJE KADA GA JE VIDEO: Dečak zaplakao od sreće zbog Alekse! Dirljiva scena na RTS-u (VIDEO)Aleksa Avramović

POSLE SPEKTAKULARNOG DOČEKA: Mijailović se direktno obratio Lesoru Matijas Lesor

POSLE SPEKTAKULARNOG DOČEKA: Mijailović se direktno obratio Lesoru

LESOROV NASLEDNIK ODUŠEVIO GROBARE: Retki su primetili OVAJ DETALJ na patikama (FOTO)Lesor

Hrvatska ekipa je upisala treću pobedu u deset odigranih mečeva, a Krka je ostala na pretposlednjem mestu sa skorom 2-8.

Domaći su odlično otvorili utakmicu, poveli 14:0 i od samog starta kontrolisali situaciju na terenu. Suvereno su držali prednost izabranici trenera Slavena Rimca. Najveći suficit je bio plus 17.

Ipak, sredinom treće deonice probudili su se gosti i do kraja tog kvartal spustili zaostanak na jednocifren. Vrlo dobru igru su nastavili i u poslednjoj četvrtini, pa je posle trojke Špana Split imao samo plus dva na nešto manje od tri minuta do kraja.

Nakon toga ni jedni ni drugi nisu poentirali sve do poslednjih 60 sekundi meča. Sulivan je vratio plus četiri za domaće, Škedelj je na drugoj strani bio polovičan sa linije slobodnih bacanja. Istom merom je uzvratio Ljubičić i bilo je 78:74 na osam sekundi do kraja.

Napad je imala Krka, Šorter je napravio faul, pa je na liniju penal išao Stergar. Plan gostiju je bio da se promaši drugo bacanje. Međutim, Stergar je promašio prvo i po planu i drugo, uhvatili su gosti loptu. Cerkvenik je promašio trojku i to je bio kraj meča.

Fundenburk je sa 16 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Ljubičić je upisao 13, a Saliven 12 poena. Goste su predvodili Špan sa 15 i Radovanović sa 13 poena.