АБА ЛИГА: Звездина СТРАШНА освета, Приморска прегажена у другој четвртини (ВИДЕО)

06.10.2019. 21:46
Lorenco Braun
Лоренцо Браун / Извор: МН Press

Питање победника се није постављало ниједног тренутка.

Кошаркаши Црвене звезде остварили су први тријумф у званичним мечевима у новој сезони пошто су сервирали маљу освету екипи Приморске за пораз на Суперкупу АБА лиге у Загребу. Црвено-бели су остварили убедљиву победу са 90:64 (28:21, 17:3, 28:24, 17:16) у првом колу АБА лиге.

Фенербахче стиже у Београд, Звезда има ВАЖНО обавештење за Делије (ФОТО)

НЕ ДЕЛУЈЕ ДОБРО, ЗГЛОБ ЈЕ У ПИТАЊУ: Огласио се тренер и ОТКРИО све о повреди нашег НБА играча (ФОТО)

БАРТОМЕУ НАЈАВИО: АБА лига ће сама БИРАТИ ко ће у Евролигу

Жељна реванша за сензационални пораз у Суперкупу АБА лиге од Приморске, Црвена звезда је озбиљно ушла у меч, али гости су дошли у Београд са надом да могу да понове издање и исход из Загреба. Црвено-бели су добро ушли у меч и повели са 6:0, да би гости убрзо успели да ухвате прикључак и стигну до изјендачења 9:9 у 5. минуту. ЛОренцо Браун био је незадржив у редовима Звезда, а уз помоћ Берона црвено-бели су убрзо поново стекли прву двоцфирену предност на мечуз 24:14 у 8. минуту, да би гости до првог малог одмора успели да смање на 28:21.

Испоставило се да је то било све од Приморске на овом мечу. Звезда је кренула фуриозно у другу четвртину са фанатичном одбраном против које Приморска једноставно није имала решење, док су се ређали скокови у нападу чете Милана Томића. Толико су мотивсани били црвено-бели да је Приморска у другој деоници постигла само три поена, а меч био решен на полувремену пошто је предност Звезде била 45:24.

Дурго полувреме било је само одрађивање посла за црвено-беле. Приморска је била потпуно разбијена, а црвено-бели су у једном тренутку имали и 33 поена предности. На кратко је Приморска успела да повеже неколико добрих напада, али ништа од тога није пореметило Звездин ритам која је у последњу четвртину ушла са вођством 73:48. У последњих 10 минута црвено-бели су рутински одиграли и мирно привели меч крају за прву победу у званичним утакмицама у новој сезони.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПРИМОРСКА 90:64 (28:21, 17:3, 28:24, 17:16)

ДВОРАНА: Александар Николић.