14°C
14.05.2024.
117.1155
108.571

ABA LIGA: Zvezdina STRAŠNA osveta, Primorska pregažena u drugoj četvrtini (VIDEO)

06.10.2019. 21:46
Lorenco Braun
Lorenco Braun / Izvor: MN Press

Pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog trenutka.

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su prvi trijumf u zvaničnim mečevima u novoj sezoni pošto su servirali malju osvetu ekipi Primorske za poraz na Superkupu ABA lige u Zagrebu. Crveno-beli su ostvarili ubedljivu pobedu sa 90:64 (28:21, 17:3, 28:24, 17:16) u prvom kolu ABA lige.

Fenerbahče stiže u Beograd, Zvezda ima VAŽNO obaveštenje za Delije (FOTO)

NE DELUJE DOBRO, ZGLOB JE U PITANJU: Oglasio se trener i OTKRIO sve o povredi našeg NBA igrača (FOTO)

BARTOMEU NAJAVIO: ABA liga će sama BIRATI ko će u Evroligu

Željna revanša za senzacionalni poraz u Superkupu ABA lige od Primorske, Crvena zvezda je ozbiljno ušla u meč, ali gosti su došli u Beograd sa nadom da mogu da ponove izdanje i ishod iz Zagreba. Crveno-beli su dobro ušli u meč i poveli sa 6:0, da bi gosti ubrzo uspeli da uhvate priključak i stignu do izjendačenja 9:9 u 5. minutu. LOrenco Braun bio je nezadrživ u redovima Zvezda, a uz pomoć Berona crveno-beli su ubrzo ponovo stekli prvu dvocfirenu prednost na mečuz 24:14 u 8. minutu, da bi gosti do prvog malog odmora uspeli da smanje na 28:21.

Ispostavilo se da je to bilo sve od Primorske na ovom meču. Zvezda je krenula furiozno u drugu četvrtinu sa fanatičnom odbranom protiv koje Primorska jednostavno nije imala rešenje, dok su se ređali skokovi u napadu čete Milana Tomića. Toliko su motivsani bili crveno-beli da je Primorska u drugoj deonici postigla samo tri poena, a meč bio rešen na poluvremenu pošto je prednost Zvezde bila 45:24.

Durgo poluvreme bilo je samo odrađivanje posla za crveno-bele. Primorska je bila potpuno razbijena, a crveno-beli su u jednom trenutku imali i 33 poena prednosti. Na kratko je Primorska uspela da poveže nekoliko dobrih napada, ali ništa od toga nije poremetilo Zvezdin ritam koja je u poslednju četvrtinu ušla sa vođstvom 73:48. U poslednjih 10 minuta crveno-beli su rutinski odigrali i mirno priveli meč kraju za prvu pobedu u zvaničnim utakmicama u novoj sezoni.

CRVENA ZVEZDA - PRIMORSKA 90:64 (28:21, 17:3, 28:24, 17:16)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.