АТАМАН БЕСНЕО НА КОНФЕРЕНЦИЈИ: Хоће ли Мартинез бити кажњен? Судије су биле сјајне
Тренер Панатинаикоса Ергин Атаман био је бесан на конференцији за медије по завршетку утакмице са Валенсијом.
ПАО је дозволио шпанском тиму да слави и у другој утакмици у ОАКА арени и врати четвртфиналну серију Евролиге у Валенсију.
Узаврело је било у оба сусрета, а посебно на релацији два тренера. Турчин се запитао да ли ће Педро Мартинез бити кажњен због изјаве пред четврти меч када је шпански стручњак оптужио судије да су утицале на ток прва два дуела.
- Сигурно ћете имати питања и одговорићу на њих. Али желим да почнем од нечег другог. Јуче је њихов тренер давао изјаве и рекао да се у трећој утакмици све променило после мојих техничких грешака, односно да смо након тога уз помоћ судија добили меч. Ако сада будем причао о суђењу, сигурно ћу опет бити кажњен, као и током целе сезоне… Мислим да сам до сада платио око 35.000 евра казни и платићу још једну. Али какву је казну добио он због изјаве да смо прве две утакмице добили захваљујући помоћи судија после техничких грешака? Шта то заправо значи? Да су нам судије помогле да победимо. Да ли је због тога кажњен? Није - рекао је Атаман.
Поновио је изјаву са полувремена да "ово никад није доживео у каријери"
- Нећу да говорим о другим стварима. Сви су вечерас гледали утакмицу. Желим да одем кући и поново погледам меч. Знам које смо тактичке грешке направили, али желим још једном да погледам све. На полувремену сам рекао да први пут у својој 25-годишњој каријери видим овако нешто чудно.
Завршио је саркастично.
- Сада је 2:2. Ми смо, наводно, добили две утакмице тамо уз помоћ судија, они су добили две овде и онда су судије биле сјајне. Нама се досуђује техничка грешка јер је неко на клупи устао. Током целе утакмице говорим: ‘Нама сте дали техничку због тога, а на клупи Валенсије двојица или тројица тренера стоје све време.’ Ништа. Валенсија је заслужено победила. Идемо тамо на пету утакмицу. Предлажем свима да погледају меч и обрате пажњу на сваки посед - закључио је Атаман.