АТАМАН ЛИКУЈЕ, А НИШТА НИЈЕ ГОТОВО: Барцокас је сјајан тренер, али ја сам најбољи икада
Грчки кошаркашки дербији, нешто слично као српски, увек изазивају велику контроверзу.
Утакмице Олимпијакоса и Панатаинаикоса се, готово увек, не завршавају на самом терену, па тако финална серија грчког шампионата не пролази без неколико саопштења, а тек су одигране две утакмице.
Тренутно је 1:1 у серији, а након победе Панатаинаикоса у другом мечу ствари се нису стишале.
Први човек Панате Димтрис Јанакопулос огласио се нападима на тренера Олимпијакоса Јоргоса Барцокаса, а шеф стручног штаба "Зелених" Ергин Атаман такође је имао шта да каже.
Турски стручњак се после победе у ОАКА арени обратио Барцокасу.
- Не могу да кажем, председник одлучује, ја сам тренер. Није било ништа усмерено према мени. Било је због ситуације која се десила, са судијама и са Јоргосом Барцокасом. Све што могу да кажем је да су се председник и клуб жалили. Барцокас је сјајан тренер, можда и најбољи у Грчкој последњих десет година. Али хоћу да има једнако поштовање од судија, посебно у Пиреју. Можда судије читају новине и онда потпадају под утицај. И даље сам најбољи тренер икада, најуспешнији свих ових година - рекао је Атаман.
Биће још ватре у финалу грчке лиге, тренутно је нерешено, а игра се на три победе. Следећа утакмица на програму је у понедељак, а домаћин је Олимпијакос.