ATAMAN LIKUJE, A NIŠTA NIJE GOTOVO: Barcokas je sjajan trener, ali ja sam najbolji ikada
Grčki košarkaški derbiji, nešto slično kao srpski, uvek izazivaju veliku kontroverzu.
Utakmice Olimpijakosa i Panatainaikosa se, gotovo uvek, ne završavaju na samom terenu, pa tako finalna serija grčkog šampionata ne prolazi bez nekoliko saopštenja, a tek su odigrane dve utakmice.
Trenutno je 1:1 u seriji, a nakon pobede Panatainaikosa u drugom meču stvari se nisu stišale.
Prvi čovek Panate Dimtris Janakopulos oglasio se napadima na trenera Olimpijakosa Jorgosa Barcokasa, a šef stručnog štaba "Zelenih" Ergin Ataman takođe je imao šta da kaže.
Turski stručnjak se posle pobede u OAKA areni obratio Barcokasu.
- Ne mogu da kažem, predsednik odlučuje, ja sam trener. Nije bilo ništa usmereno prema meni. Bilo je zbog situacije koja se desila, sa sudijama i sa Jorgosom Barcokasom. Sve što mogu da kažem je da su se predsednik i klub žalili. Barcokas je sjajan trener, možda i najbolji u Grčkoj poslednjih deset godina. Ali hoću da ima jednako poštovanje od sudija, posebno u Pireju. Možda sudije čitaju novine i onda potpadaju pod uticaj. I dalje sam najbolji trener ikada, najuspešniji svih ovih godina - rekao je Ataman.
Biće još vatre u finalu grčke lige, trenutno je nerešeno, a igra se na tri pobede. Sledeća utakmica na programu je u ponedeljak, a domaćin je Olimpijakos.