БАРСА КРОЗ МНОГО МУКЕ ДО ИЗЈЕДНАЧЕЊА: Зенит пао након продужетака!

23.04.2021. 23:27
KK Barselona
KK Барселона / Извор: Профимедиа

Трилер завршница меча четвртфинала Евролиге.

У другом вечерашњем четвртфиналном дуелу Евролиге, у напетој трилер завршници, екипа Барселоне савладала је екипу Зенита и то након продужетака резултатом 81:78 (13:16, 25:13, 10:19, 18:18, 15:12). Овом победом каталонски гигант је успео да изједначи резултат (1:1) након што су у првом мечу поражени резултатом 76:74.

ГУДУРИЋ ДОМИНИРАО У ПОРАЗУ: Армејци по други пут савладали Фенер!

АБА ЛИГА САОПШТИЛА: Видите КАДА ће се играти полуфинале и финале - сви термини

ШЕК НЕМА ДИЛЕМУ: Јокић није МВП!

Након шока у првом мечу, каталонски гигант је покушао да се сабере и чисте главе уђе у овај меч, што им није тако пошло за руком јер је прва деоница меча припала гостима из Санкт Петербурга.

Врло брзо су Каталонци успоставили свој ниво игре те су већ другу деоницу добили са 25:13 и тако на одмор отишли у плусу.

Гости су у наставку меча наставили да пружају невероватан отпор домаћину, бриљирали су у трећој четвртини што је цео овај меч увело у невероватну завршницу.

На само четрдесетак секунди пре краја екипа Барселоне имала је предност од два поена, када је са линије слободних бацања изједначење Зениту донео Пенгос.

Након тајм аута у последњем нападу Барселоне, Миротић је избио испод коша али није био прецизан, те је последњи су последњи напад имали гости.

Пенгос је водио лопту мирно и сталожено и на само секунд пре истека регуларног дела меча шутирао за победу али је и он био непрецизан те није успео да буде јунак утакмице.

У почетним минутима продужетка је више снаге имала екипа Зенита, Холинс је на самом почетку постигао тројку, његову четврту на мечу и довео свој тим у водство од 69:68.

Пропустили су шансу за изједначење екипа из Каталоније, губили су лопту у два следећа напада те је Зенит одмака на плус три, два минута пре краја продужетка.

Успела је некако Барса да се домогне изједначења па и водства само минут пре краја. Затим је сва концентрација усмерена на одбрану достигнутог резултата. Уз доста фаулова са обе стране каталонски гигант је успео да сачува предност од 81:78.

Имали су играчи Зенита последњи напад на само девет секунди до краја али се нису снашли те је Барса дошла до изједначења.

У тиму Барселоне највише се истакао Дејвис са уписаних 22. поеном, уз њега ту су Хигинс са 15, Куриц са 9 и док је Никола Миротић уписао 8 поена.

Код гостију најистакнутији је био Пенгос са 23 поена, Вил Томас са 17 и Холинс са остварених 12 поена.

Трећа утакмица у низу на програму је следеће недеље.