BARSA KROZ MNOGO MUKE DO IZJEDNAČENJA: Zenit pao nakon produžetaka!

23.04.2021. 23:27
KK Barselona
KK Barselona / Izvor: Profimedia

Triler završnica meča četvrtfinala Evrolige.

U drugom večerašnjem četvrtfinalnom duelu Evrolige, u napetoj triler završnici, ekipa Barselone savladala je ekipu Zenita i to nakon produžetaka rezultatom 81:78 (13:16, 25:13, 10:19, 18:18, 15:12). Ovom pobedom katalonski gigant je uspeo da izjednači rezultat (1:1) nakon što su u prvom meču poraženi rezultatom 76:74.

GUDURIĆ DOMINIRAO U PORAZU: Armejci po drugi put savladali Fener!

ABA LIGA SAOPŠTILA: Vidite KADA će se igrati polufinale i finale - svi termini

ŠEK NEMA DILEMU: Jokić nije MVP!

Nakon šoka u prvom meču, katalonski gigant je pokušao da se sabere i čiste glave uđe u ovaj meč, što im nije tako pošlo za rukom jer je prva deonica meča pripala gostima iz Sankt Peterburga.

Vrlo brzo su Katalonci uspostavili svoj nivo igre te su već drugu deonicu dobili sa 25:13 i tako na odmor otišli u plusu.

Gosti su u nastavku meča nastavili da pružaju neverovatan otpor domaćinu, briljirali su u trećoj četvrtini što je ceo ovaj meč uvelo u neverovatnu završnicu.

Na samo četrdesetak sekundi pre kraja ekipa Barselone imala je prednost od dva poena, kada je sa linije slobodnih bacanja izjednačenje Zenitu doneo Pengos.

Nakon tajm auta u poslednjem napadu Barselone, Mirotić je izbio ispod koša ali nije bio precizan, te je poslednji su poslednji napad imali gosti.

Pengos je vodio loptu mirno i staloženo i na samo sekund pre isteka regularnog dela meča šutirao za pobedu ali je i on bio neprecizan te nije uspeo da bude junak utakmice.

U početnim minutima produžetka je više snage imala ekipa Zenita, Holins je na samom početku postigao trojku, njegovu četvrtu na meču i doveo svoj tim u vodstvo od 69:68.

Propustili su šansu za izjednačenje ekipa iz Katalonije, gubili su loptu u dva sledeća napada te je Zenit odmaka na plus tri, dva minuta pre kraja produžetka.

Uspela je nekako Barsa da se domogne izjednačenja pa i vodstva samo minut pre kraja. Zatim je sva koncentracija usmerena na odbranu dostignutog rezultata. Uz dosta faulova sa obe strane katalonski gigant je uspeo da sačuva prednost od 81:78.

Imali su igrači Zenita poslednji napad na samo devet sekundi do kraja ali se nisu snašli te je Barsa došla do izjednačenja.

U timu Barselone najviše se istakao Dejvis sa upisanih 22. poenom, uz njega tu su Higins sa 15, Kuric sa 9 i dok je Nikola Mirotić upisao 8 poena.

Kod gostiju najistaknutiji je bio Pengos sa 23 poena, Vil Tomas sa 17 i Holins sa ostvarenih 12 poena.

Treća utakmica u nizu na programu je sledeće nedelje.