БОРАЦ "ПРЕГАЗИО" СЛОВЕНЦЕ: Чачани рутински изборили опстанак у АБА лиги

Борац - Хелиос / Извор: Фото: АБА лига/Душко Радишић

Кошаркаши чачанског Борца играће и наредне сезоне у АБА лиги.

ПРОШЛИ ПУТ ЈЕ ИСПРАЋЕН АПЛАУЗИМА: Хезоња је ушао у Арену, погледајте реакцију Гробара (ВИДЕО)

ОСТОЈА МИЈАИЛОВИЋ - ИЗГУБИТИ ТРЕЋИ МЕЧ ЗБОГ ПАНТЕРА? Прича се о КАЛКУЛАЦИЈАМА...

СУДБИНСКА КОРЕОГРАФИЈА У АРЕНИ: Гробари подсетили на чувену најаву Жељка Обрадовића (ФОТО)

У мајсторици баража, они су убедљиво тријумфовали на свом терену против словеначког Хелиоса 97:67 (22:19, 14:13, 36:9, 25:26. Након неизвесног првог полувремена распуцали су се у другом и обезбедили победу.

Чачани су сусрет почели са 5:0. Касније су имали предност током већег дела прве четвртине. Отишли су са плус три на одмор пред други период.

Током овог дела игре је екипа Борца била боља. Стекли су максималних плус 12 36:24 пред полувреме. Међутим, дозволили су серију 8:0 госију који су пришли на 36:32 након првих 20 минута.

Од 39:34 направили су Чачани серију 18:0 коју је тројком прекинуо Остин Лук. Борац је потом имао и максималних 26. Ову четвртину завршили су са 36 поена оставивши противника на само девет.

У четвртој четвртини је Борац рутински одржавао стечено из трећег периода. Имали су и 40 против екипе из Словеније. Хелиосу је ова деоница била најефикаснија у односу на претходне три. Успели су само ублаже пораз.

Најбољи у тиму из Чачка био је Хантер Хејл са 30 поена који највероватније после овог сусрета одлази у Локомотиву Кубањ. Болдвин је имао 24 коша код домаћина.