BORAC "PREGAZIO" SLOVENCE: Čačani rutinski izborili opstanak u ABA ligi

Borac - Helios / Izvor: Foto: ABA liga/Duško Radišić

Košarkaši čačanskog Borca igraće i naredne sezone u ABA ligi.

PROŠLI PUT JE ISPRAĆEN APLAUZIMA: Hezonja je ušao u Arenu, pogledajte reakciju Grobara (VIDEO)

OSTOJA MIJAILOVIĆ - IZGUBITI TREĆI MEČ ZBOG PANTERA? Priča se o KALKULACIJAMA...

SUDBINSKA KOREOGRAFIJA U ARENI: Grobari podsetili na čuvenu najavu Željka Obradovića (FOTO)

U majstorici baraža, oni su ubedljivo trijumfovali na svom terenu protiv slovenačkog Heliosa 97:67 (22:19, 14:13, 36:9, 25:26. Nakon neizvesnog prvog poluvremena raspucali su se u drugom i obezbedili pobedu.

Čačani su susret počeli sa 5:0. Kasnije su imali prednost tokom većeg dela prve četvrtine. Otišli su sa plus tri na odmor pred drugi period.

Tokom ovog dela igre je ekipa Borca bila bolja. Stekli su maksimalnih plus 12 36:24 pred poluvreme. Međutim, dozvolili su seriju 8:0 gosiju koji su prišli na 36:32 nakon prvih 20 minuta.

Od 39:34 napravili su Čačani seriju 18:0 koju je trojkom prekinuo Ostin Luk. Borac je potom imao i maksimalnih +26. Ovu četvrtinu završili su sa 36 poena ostavivši protivnika na samo devet.

U četvrtoj četvrtini je Borac rutinski održavao stečeno iz trećeg perioda. Imali su i +40 protiv ekipe iz Slovenije. Heliosu je ova deonica bila najefikasnija u odnosu na prethodne tri. Uspeli su samo ublaže poraz.

Najbolji u timu iz Čačka bio je Hanter Hejl sa 30 poena koji najverovatnije posle ovog susreta odlazi u Lokomotivu Kubanj. Boldvin je imao 24 koša kod domaćina.