ДЕРБИ ОПРАВДАО СВОЈ ЕПИТЕТ: Фуриозна последња деоница Звезде решила победника! Блистао Лука Митровић

04.10.2021. 19:59 02:09

Одличан меч у Пиониру.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Будућност у другом колу АБА лиге резултатом 71:63 (19:14, 18:15, 8:18, 26:16). Велики дерби оправдао је свој епитет, гледали смо резултатску клацкалицу и пре свега odličnnu дефанзиву са обе стране паркета. Најзаслужнији за тријумф црвено-белих био је феноменални Лука Митровић са 19 поена.

ПРЕД МЕЧ СА ЗВЕЗДОМ: Искусни плејмејкер потписао за Макаби

НОВИ ДЕТАЉИ СА ПРОТЕСТА ДЕЛИЈА: Навијачи Звезде проговорили о кошаркашком клубу!

БОМБА НА МАЛОМ КАЛЕМЕГДАНУ: Стиже бивши НБА центар

Чудну али јако интересатну утакмицу гледали смо у популарном "Пиониру". Скоро два сата трајала је кошаркашка представа клубова који су прошле сезоне играли у великом финалу.

Црвена звезда је утакмицу отворила у свом стилу - чврсто у одбрани, поени су се тражили у брзој транзицији. Од овакве игре највише су профитирали Лука Митровић и Огњен Кузмић који су стизали до лаких поена.

Међутим, уследио је несхватљив пад пулена Дејана Радоњића у трећој деоници. Пет минута је шампион АБА лиге био без поена, то су кажњавали Вили Рид и Ди Џеј Сили. Будућност је захваљујући поменутом тандему стигла чак и до вођства, а онда је клуб са Малог Калемегдана "додао гас".

У последњој деоници апсолутна рапсодија црвено-белих. Никола Калинић и Нејт Волтерс су својим тројкама наговестили коначан исход. Гости су срљали из грешке у грешку, одбрана домаће екипе деловала је перфектно, изабраници Александра Џикића су у свега неколико минута направили чак 4 фаула у нападу. Деловали су изгубљено и декоцентрисано, што је искусна екипа Звезде вешто искористила.

Најефикаснији у победничком тиму био је Лука Митровић са 19 поена, по 13 су убацили Никола Калинић и Огњен Кузмић, а по девет су додали Огњен Добрић и Дејан Давидовац, који су старт сезоне, мечеве са Сплитом и Фенербахчеом, пропустили због повреда.

Код поражених истакао се Ди-Џеј Сили са 19 поена, Вили Рид је имао 15, а Владимир Мицов 11 поена.

АБА лига - 2. коло.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БУДУЋНОСТ 71:63 (19:14, 18:15, 8:18, 26:16)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Дамир Јавор, Марио Мајкић, Лука Кардум

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гушић, Лазаревић 2, Волтерс 3 (7ас), Ускоковић 3, Давидовац 9, Митровић 19, Калинић 13, Добрић 9, Симоновић, Ивановић, Кузмић 13, Поповић.

БУДУЋНОСТ: Кобс 6, Атић 2, Шеховић, Мицов 11, Баровић, Сили 19, З. Николић 1, Јагодић Куриџа 4, Дробњак 2, Вајли, Поповић 3, Рид 15.

40. минут
Крај утакмице! Црвена звезда - Будућност 71:62.
37. минут
Овде је скоро све јасно. Домаћи су се "одлепили" феноменално игром у оба правца - 65:54.
35. минут
Кузмић лагано спушта лопту у обруч - 58:47. Веома чудно друго полувреме. Звезда је у трећој деоници постигла само 8 поена, а сада већ 15.

33. минут
Калинић и Волтерс погађају тројке. Црвено-бели имају, за овакав меч, великих 54:47.

31. минут
Лука Митровић погађа под фаулом. Одличан почетак последње четвртине - 48:47.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
БУдућност је искористила очајну игру гостију у офанзивни и преокренула резултат. На уласку у последњу деоницу резултат је 47:45 у корист гостујуће екипе.

28. минут
Будућност преко Мицова и његов пет везаних поена стиже до максималних 5. На семафору је 41:46.

25. минут
Огромене проблема имају црвено-бели у трећој деоници. Будућност је преокренла читав меч и стигла до предности од 40:39.

24. минут
Сили је везао пет поена. Дејан Радоњић је затражио тајмаут - 37:36.

23. минут
Звезда је без поена у наставку сусрета - 37:34.

III ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена! Звезда на крилима Кузмића и Давидовца има предност од 37:29.

17. минут
Будућност је у неколико наврата одиграла перфектну одбрану из које су протекли лаки поени - 28:22.

15. минут
Давидовац за три! Тајмаут Александар Џикић - 26:18.

14. минут
Ускоковић са полудистанце завршава празан ход обе екипе - 23:18.

12. минут
Велики пробелим за екипу Дејана Радоњића у скоку. Кузмић је једноставно немоћан поред Американца - 21:18.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве деонице. Црвена звезда - Будућност 19:14.

9. минут
Први тајмаут на утакмици. Александар Џикић је затражио минут одмора.

7. минут
Очекивано, домаћин вреба из брзе транзиције и за сада таква тактика даје резултата - 14:10.
5. минут
Кузмић је погодио уз фаул Јагодића Куриџе. Звездин центар презицан са линије слободних бацања за 12:7.
3. минут
Чврст почетак меча са обе стране, Будућност има минималну предност од 5:4.

И ЧЕТВРТИНА
УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!

Утакмице против Будућности доносиле су последњих година много узбуђења, а овај меч биће уједно и реприза финала регионалног такмичења из маја ове године у којој је Црвена звезда славила и стигла до петог наслова АБА лиге након тријумфа 3:2 (67:60 последњиа утакмица финала одиграна 28.05.2021. године).