109.3752

DERBI OPRAVDAO SVOJ EPITET: Furiozna poslednja deonica Zvezde rešila pobednika! Blistao Luka Mitrović

04.10.2021. 19:59 02:09
Odličan meč u Pioniru.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost u drugom kolu ABA lige rezultatom 71:63 (19:14, 18:15, 8:18, 26:16). Veliki derbi opravdao je svoj epitet, gledali smo rezultatsku klackalicu i pre svega odličnnu defanzivu sa obe strane parketa. Najzaslužniji za trijumf crveno-belih bio je fenomenalni Luka Mitrović sa 19 poena.

PRED MEČ SA ZVEZDOM: Iskusni plejmejker potpisao za Makabi

NOVI DETALJI SA PROTESTA DELIJA: Navijači Zvezde progovorili o košarkaškom klubu!

BOMBA NA MALOM KALEMEGDANU: Stiže bivši NBA centar

Čudnu ali jako interesatnu utakmicu gledali smo u popularnom "Pioniru". Skoro dva sata trajala je košarkaška predstava klubova koji su prošle sezone igrali u velikom finalu.

Crvena zvezda je utakmicu otvorila u svom stilu - čvrsto u odbrani, poeni su se tražili u brzoj tranziciji. Od ovakve igre najviše su profitirali Luka Mitrović i Ognjen Kuzmić koji su stizali do lakih poena.

Međutim, usledio je neshvatljiv pad pulena Dejana Radonjića u trećoj deonici. Pet minuta je šampion ABA lige bio bez poena, to su kažnjavali Vili Rid i Di Džej Sili. Budućnost je zahvaljujući pomenutom tandemu stigla čak i do vođstva, a onda je klub sa Malog Kalemegdana "dodao gas".

U poslednjoj deonici apsolutna rapsodija crveno-belih. Nikola Kalinić i Nejt Volters su svojim trojkama nagovestili konačan ishod. Gosti su srljali iz greške u grešku, odbrana domaće ekipe delovala je perfektno, izabranici Aleksandra Džikića su u svega nekoliko minuta napravili čak 4 faula u napadu. Delovali su izgubljeno i dekocentrisano, što je iskusna ekipa Zvezde vešto iskoristila.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Luka Mitrović sa 19 poena, po 13 su ubacili Nikola Kalinić i Ognjen Kuzmić, a po devet su dodali Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac, koji su start sezone, mečeve sa Splitom i Fenerbahčeom, propustili zbog povreda.

Kod poraženih istakao se Di-Džej Sili sa 19 poena, Vili Rid je imao 15, a Vladimir Micov 11 poena.

ABA liga - 2. kolo.

CRVENA ZVEZDA - BUDUĆNOST 71:63 (19:14, 18:15, 8:18, 26:16)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Damir Javor, Mario Majkić, Luka Kardum

CRVENA ZVEZDA: Gušić, Lazarević 2, Volters 3 (7as), Uskoković 3, Davidovac 9, Mitrović 19, Kalinić 13, Dobrić 9, Simonović, Ivanović, Kuzmić 13, Popović.

BUDUĆNOST: Kobs 6, Atić 2, Šehović, Micov 11, Barović, Sili 19, Z. Nikolić 1, Jagodić Kuridža 4, Drobnjak 2, Vajli, Popović 3, Rid 15.

40. minut
Kraj utakmice! Crvena zvezda - Budućnost 71:62.
37. minut
Ovde je skoro sve jasno. Domaći su se "odlepili" fenomenalno igrom u oba pravca - 65:54.
35. minut
Kuzmić lagano spušta loptu u obruč - 58:47. Veoma čudno drugo poluvreme. Zvezda je u trećoj deonici postigla samo 8 poena, a sada već 15.

33. minut
Kalinić i Volters pogađaju trojke. Crveno-beli imaju, za ovakav meč, velikih 54:47.

31. minut
Luka Mitrović pogađa pod faulom. Odličan početak poslednje četvrtine - 48:47.

IV ČETVRTINA

30. minut
BUdućnost je iskoristila očajnu igru gostiju u ofanzivni i preokrenula rezultat. Na ulasku u poslednju deonicu rezultat je 47:45 u korist gostujuće ekipe.

28. minut
Budućnost preko Micova i njegov pet vezanih poena stiže do maksimalnih +5. Na semaforu je 41:46.

25. minut
Ogromene problema imaju crveno-beli u trećoj deonici. Budućnost je preokrenla čitav meč i stigla do prednosti od 40:39.

24. minut
Sili je vezao pet poena. Dejan Radonjić je zatražio tajmaut - 37:36.

23. minut
Zvezda je bez poena u nastavku susreta - 37:34.

III ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena! Zvezda na krilima Kuzmića i Davidovca ima prednost od 37:29.

17. minut
Budućnost je u nekoliko navrata odigrala perfektnu odbranu iz koje su protekli laki poeni - 28:22.

15. minut
Davidovac za tri! Tajmaut Aleksandar Džikić - 26:18.

14. minut
Uskoković sa poludistance završava prazan hod obe ekipe - 23:18.

12. minut
Veliki probelim za ekipu Dejana Radonjića u skoku. Kuzmić je jednostavno nemoćan pored Amerikanca - 21:18.

II ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve deonice. Crvena zvezda - Budućnost 19:14.

9. minut
Prvi tajmaut na utakmici. Aleksandar Džikić je zatražio minut odmora.

7. minut
Očekivano, domaćin vreba iz brze tranzicije i za sada takva taktika daje rezultata - 14:10.
5. minut
Kuzmić je pogodio uz faul Jagodića Kuridže. Zvezdin centar prezican sa linije slobodnih bacanja za 12:7.
3. minut
Čvrst početak meča sa obe strane, Budućnost ima minimalnu prednost od 5:4.

I ČETVRTINA
UTAKMICA JE POČELA!

Utakmice protiv Budućnosti donosile su poslednjih godina mnogo uzbuđenja, a ovaj meč biće ujedno i repriza finala regionalnog takmičenja iz maja ove godine u kojoj je Crvena zvezda slavila i stigla do petog naslova ABA lige nakon trijumfa 3:2 (67:60 poslednjia utakmica finala odigrana 28.05.2021. godine).