РУТИНСКА ПОБЕДА: Недовић БРИЉИРАО и оставио живим сан о проласку даље

30.01.2024. 18:51
Nemanja Nedović
Немања Недовић / Извор: МН Press

Дуел 25. кола.

Кошаркаши Црвене звезде су у 24. колу Евролиге на свом терену славили са 82:64 (11:12, 28:18, 22:19, 21:15) против Валенсије. Крајњи резултат је вероватно убедљивије него што је било реално, али чини се да ниједног тренутка тријумф чете Јаниса Сферопулоса није дошла у питање. Тако је и даље сан о пласману у топ 10 и даље "жив".

НОВИНАР ЕСПН-А ОТКРИО: Познато када се тренинзима враћа Никола ТопићNikola Topić

НОВИНАР ЕСПН-А ОТКРИО: Познато када се тренинзима враћа Никола Топић

"ДОВОДЕ МНОГО ИГРАЧА... " Јовић анализирао "проблем" ЗвездеStefan Jović

"ДОВОДЕ МНОГО ИГРАЧА... " Јовић анализирао "проблем" Звезде

НАСТАВЉА СЕ ТРЕНЕРСКА ВРТЕШКА У ЖЕЛЕЗНИКУ: Бивши шеф струке Звезде преузима ФМПKK FMP

НАСТАВЉА СЕ ТРЕНЕРСКА ВРТЕШКА У ЖЕЛЕЗНИКУ: Бивши шеф струке Звезде преузима ФМП

Звезда је кренула нешто боље. Имли су 4:0, нису примили су први поен изабраници Јаниса Сферопулоса тек у петом минуту. Било је и 9:3, али после прве деонице било је 12:11 за госте.

Друга четвтина је кренула са расположеним Теодосићем. Погодио је две тројке и додао четири асистенције и Звезда је отишла на плус 15. До краја су мало смањили гости, али ако се зна да су црвено-бели пре два дана играли тежак меч са Партизаном било је ово врло добра четвртина за шампиона Србије и лепу предност су имали на полувремену (39:30).

Евролига, 24. коло:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВАЛЕНСИЈА 82:64 (11:12, 28:18, 22:19, 21:15)

Судије: Р. Лотермозер, Е. Могулкоч, С. Петек.

Хала: Београдска арена

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Смарт 7, Теодосић 6, Ханга 7, Давидовац 5, Митровић 4, Лазић 2, Тоби 11, Боломбој, Недовић 27, Гедраитис 8, Гилеспи, Јаго дос Сантос 5. Тренер: Сферопулос.

ВАЛЕНСИЈА: Харпер 8, Клавер, Пуерто, Риверс 10, Прадиља 2, Андерсон 5, Лопез-Аростеги, Џоунс 11, Инглис 10, Робертсон 7, Оджелеје 9, Пенгос 2. Тренер: Мумбру.

Немања Недовић је апсолутно доминирао у трећој четвртини. Погађао је из свих позиција, али морао је у једном тренутку да затражи да изађе. Тада је имао 12 минута и 12 секунди на терену уз 24 поена. На улазак у последњу деоницу било је 61:49.

Рутински је Звезда одржала предност у последњих десет минута. Борбени су пре свега били изабраници Јаниса Сферопулоса, а гости из Валенсије нису имали ни снаге, а чини ни се ни претеране жеље да покушају да преокрену меч.

Како је текао сусрет можете прочитати овде.

КРАЈ МЕЧА

40. минут
Звезда је лагано привела меч крају за коначних - 82:64.
39. минут
Нова тројка Немање Недовића - 78:59.
38. минут
Јаго са линије бацања доводи Звезду на плус 16 - 75:59.
36. минут
Рокас Геидраитис погађа за два, али маши додатно бцање - 72:57.
36. минут
Играчи Звезде су изузетно борбени и тиме надокнађују неке грешке у нападу.
34. минут
Џавонте Смарт сада даје 2 1 - 68:55.
33. минут
Коначно поени и Смарта - 65:53. Оджелај враћа - 65:55.
32. минут
Невероватан пас Милоша Теодосића и закуцава Мајк Тоби - 63:49.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ

30. минут
Погађа и Мајк Тоби за три - 61:46. Оджелај враћа истом мером - 61:49. Смарт у последњој секунди за мало не успева са десетак метара да погоди.
29. минут
Рокас Гедраитис погађа оба бацања - 58:44.
28. минут
Шоу програм Милоша Теодосића. То лако завршава Мајк Тоби - 56:42.
26. минут
Опет Немања Недовић и тројка која само цепа мрежицу - 54:41. Онда и хвата лопту под својим кошем.
25. минут
Ово је ноћ Немање Недовића нова тројка - 51:39. Ово је њеогв 21. поен.
23. минут
Валенсија маши два зицера да дођу на мис четири, а Давидовац у контри лагано поентира - 46:38.
22. минут
Гости смањују предност - 41:35. Недовић тројка и опет се лакше дише - 44:35.
21. минут
Недовић прелепо пролази и погађа од таблу - 41:30.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

20. минут
Недовић погађа тежак шут - 39:28. Риверс враћа на једноцифрену разлику 39:30. Недовић не успева да погоди, а Пуерто погађа за три, али коју десетинку касније.
19. минут
Гости смањују на 35:26 и враћа се Теодосић. Недовић погађа два бацања - 37:26.
18. минут
Нова тројка Немање Недовића - 35:20. Риверс враћа, али је ипак двојка - 35:22.
17. минут
Тренер гостију Мунбру је добио техничку пошто није уродио плоду његов челенџ. Он је тражио да буде призната тројка са пола терена после фаула Теодосића.

16. минут
Погађа и Недовић за три - 31:16.
14. минут
Прелепа акција Теодосиће после које лагано поентира Мајк Тоби - 28:16.
13. минут
Феноменалан проток лопте и тројка Ханге - 23:12.
12. минут
Тројка Теодосића и публика је ногама - 20:12.
11. минут
Сјајна акција Теодисића и Ханге у првом нападу - 13:12. У следећем Тоби закуцава - 15:12. Затим и Хнага поентира из контре - 17:12.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ

10. минут
Конфузна завршница и Валнсија иде на мини одмор са малом предношћу - 11:12.
9. минут
Улазе Милош Теодосић и Адам Ханга.
8. минут
Гости први пут вод - 9:10. Лазић одмах враћа предност на другу страну 11:10.
6. минут
Јаго погађа за три са преко осам метара - 9:3. Џоунс враћа, али за два - 9:5.
5. минут
Џонсу погађа за три. Први поени за госте после четири минута и 12 секунди - 4:3.