RUTINSKA POBEDA: Nedović BRILJIRAO i ostavio živim san o prolasku dalje

30.01.2024. 18:51
Nemanja Nedović
Nemanja Nedović / Izvor: MN Press

Duel 25. kola.

Košarkaši Crvene zvezde su u 24. kolu Evrolige na svom terenu slavili sa 82:64 (11:12, 28:18, 22:19, 21:15) protiv Valensije. Krajnji rezultat je verovatno ubedljivije nego što je bilo realno, ali čini se da nijednog trenutka trijumf čete Janisa Sferopulosa nije došla u pitanje. Tako je i dalje san o plasmanu u top 10 i dalje "živ".

NOVINAR ESPN-A OTKRIO: Poznato kada se treninzima vraća Nikola TopićNikola Topić

NOVINAR ESPN-A OTKRIO: Poznato kada se treninzima vraća Nikola Topić

"DOVODE MNOGO IGRAČA... " Jović analizirao "problem" ZvezdeStefan Jović

"DOVODE MNOGO IGRAČA... " Jović analizirao "problem" Zvezde

NASTAVLJA SE TRENERSKA VRTEŠKA U ŽELEZNIKU: Bivši šef struke Zvezde preuzima FMPKK FMP

Zvezda je krenula nešto bolje. Imli su 4:0, nisu primili su prvi poen izabranici Janisa Sferopulosa tek u petom minutu. Bilo je i 9:3, ali posle prve deonice bilo je 12:11 za goste.

Druga četvtina je krenula sa raspoloženim Teodosićem. Pogodio je dve trojke i dodao četiri asistencije i Zvezda je otišla na plus 15. Do kraja su malo smanjili gosti, ali ako se zna da su crveno-beli pre dva dana igrali težak meč sa Partizanom bilo je ovo vrlo dobra četvrtina za šampiona Srbije i lepu prednost su imali na poluvremenu (39:30).

Evroliga, 24. kolo:

CRVENA ZVEZDA – VALENSIJA 82:64 (11:12, 28:18, 22:19, 21:15)

Sudije: R. Lotermozer, E. Mogulkoč, S. Petek.

Hala: Beogradska arena

CRVENA ZVEZDA: Smart 7, Teodosić 6, Hanga 7, Davidovac 5, Mitrović 4, Lazić 2, Tobi 11, Bolomboj, Nedović 27, Gedraitis 8, Gilespi, Jago dos Santos 5. Trener: Sferopulos.

VALENSIJA: Harper 8, Klaver, Puerto, Rivers 10, Pradilja 2, Anderson 5, Lopez-Arostegi, Džouns 11, Inglis 10, Robertson 7, Odželeje 9, Pengos 2. Trener: Mumbru.

Nemanja Nedović je apsolutno dominirao u trećoj četvrtini. Pogađao je iz svih pozicija, ali morao je u jednom trenutku da zatraži da izađe. Tada je imao 12 minuta i 12 sekundi na terenu uz 24 poena. Na ulazak u poslednju deonicu bilo je 61:49.

Rutinski je Zvezda održala prednost u poslednjih deset minuta. Borbeni su pre svega bili izabranici Janisa Sferopulosa, a gosti iz Valensije nisu imali ni snage, a čini ni se ni preterane želje da pokušaju da preokrenu meč.

Kako je tekao susret možete pročitati ovde.

KRAJ MEČA

40. minut
Zvezda je lagano privela meč kraju za konačnih - 82:64.
39. minut
Nova trojka Nemanje Nedovića - 78:59.
38. minut
Jago sa linije bacanja dovodi Zvezdu na plus 16 - 75:59.
36. minut
Rokas Geidraitis pogađa za dva, ali maši dodatno bcanje - 72:57.
36. minut
Igrači Zvezde su izuzetno borbeni i time nadoknađuju neke greške u napadu.
34. minut
Džavonte Smart sada daje 2+1 - 68:55.
33. minut
Konačno poeni i Smarta - 65:53. Odželaj vraća - 65:55.
32. minut
Neverovatan pas Miloša Teodosića i zakucava Majk Tobi - 63:49.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut
Pogađa i Majk Tobi za tri - 61:46. Odželaj vraća istom merom - 61:49. Smart u poslednjoj sekundi za malo ne uspeva sa desetak metara da pogodi.
29. minut
Rokas Gedraitis pogađa oba bacanja - 58:44.
28. minut
Šou program Miloša Teodosića. To lako završava Majk Tobi - 56:42.
26. minut
Opet Nemanja Nedović i trojka koja samo cepa mrežicu - 54:41. Onda i hvata loptu pod svojim košem.
25. minut
Ovo je noć Nemanje Nedovića nova trojka - 51:39. Ovo je njeogv 21. poen.
23. minut
Valensija maši dva zicera da dođu na mis četiri, a Davidovac u kontri lagano poentira - 46:38.
22. minut
Gosti smanjuju prednost - 41:35. Nedović trojka i opet se lakše diše - 44:35.
21. minut
Nedović prelepo prolazi i pogađa od tablu - 41:30.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

20. minut
Nedović pogađa težak šut - 39:28. Rivers vraća na jednocifrenu razliku 39:30. Nedović ne uspeva da pogodi, a Puerto pogađa za tri, ali koju desetinku kasnije.
19. minut
Gosti smanjuju na 35:26 i vraća se Teodosić. Nedović pogađa dva bacanja - 37:26.
18. minut
Nova trojka Nemanje Nedovića - 35:20. Rivers vraća, ali je ipak dvojka - 35:22.
17. minut
Trener gostiju Munbru je dobio tehničku pošto nije urodio plodu njegov čelendž. On je tražio da bude priznata trojka sa pola terena posle faula Teodosića.

16. minut
Pogađa i Nedović za tri - 31:16.
14. minut
Prelepa akcija Teodosiće posle koje lagano poentira Majk Tobi - 28:16.
13. minut
Fenomenalan protok lopte i trojka Hange - 23:12.
12. minut
Trojka Teodosića i publika je nogama - 20:12.
11. minut
Sjajna akcija Teodisića i Hange u prvom napadu - 13:12. U sledećem Tobi zakucava - 15:12. Zatim i Hnaga poentira iz kontre - 17:12.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut
Konfuzna završnica i Valnsija ide na mini odmor sa malom prednošću - 11:12.
9. minut
Ulaze Miloš Teodosić i Adam Hanga.
8. minut
Gosti prvi put vod - 9:10. Lazić odmah vraća prednost na drugu stranu 11:10.
6. minut
Jago pogađa za tri sa preko osam metara - 9:3. Džouns vraća, ali za dva - 9:5.
5. minut
Džonsu pogađa za tri. Prvi poeni za goste posle četiri minuta i 12 sekundi - 4:3.