БРУКА У ПИОНИРУ: Звезда изгубила од Задра (ВИДЕО)

07.11.2022. 18:40 17:13
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Највеће изненађење досадашњег тока првенства.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на свом паркету од Задра 96:98 (19:27, 22:25, 25:23, 30:23) у шестом колу АБА лиге.

БАШ КРУПАН ЗАЛОГАЈ: Милојевићу се допада фудбалер Манчестер ситија

ПРЕМИНУО ДРАГОСЛАВ ЉУЦА: Судио је чак 41. Вечити дерби

ПРВИ ПУТ НАКОН ДЕБАКЛА: Селектор Пешић се обраћа јавности!

Одличну прву четвртину је одиграла екипа Задра, успели су да одговоре на веома брзу игру домаћина, који је све до саме завршнице деонице искључиво узимао шутеве за три поена, да би прве поене из рекета убацио Лука Митровић на три минута до краја.

Гости су успели чак и да поведу после поена Лакића, да би затим и Јордано са две тројке одвео свој тим на плус осам пред улазак у други квартал.

Задрани нису стали ни у наставку, поново Јордано, а потом и Дејвис довели су потпуног аутсајдера на чак плус 14 и приморали Владимира Јовановића да затражи тајм-аут.

Заиграли су црвено-бели нешто ангажованије пре свега у одбрани и пре свега на крилима Луке Вилдозе успели да смање заостатак на минус шест, али су гости поново заиграли одлично и искористили очасјну одбрану Звезде, па су на полувреме отишли са 52:41.

АБА ЛИГА, 6. КОЛО

Црвена звезда - Задар 96:98 (19:27, 22:25, 25:23, 30:23)

Судије: Миливоје Јовчић, Томислав Вовк, Нермин Никшић

Хала: Александар Николић

Црвена звезда: Вилдоза 16(11 ас), Лазаревић 6, Митровић 6, Лазић 9, Мартин 4, Добрић 4, Ивановић 7, Илић 3, Недовић 13, Марковић , Петрушев 9, Бентил 19 (9 ск)

Задар: Дејвис 5, Јордано 23, Жганец 15, Чампара, Лакић 11, Дрежњак 22, Рамљак 20, Шантељ 2

На старту треће деонице ништа се није променило, гости и више него расположени, погађали су из свих позиција, једонставно Звезда није имала решења за нападе гостију, па је предност тима из Хрватске нарасла и на плус 19. Црвено-бели су се тргли на самом крају деонице и после тројке Лазића успели да одиграју неколико добрих одбрана и спусте заостатак на једноцифрен.

У последњих десет минута, Звезда је заиграла за нијансу боље, полако топила предност гостију и на минут и по успела да спусти разлику на свега један поен после слободних бацања Недовића.

Но, гости су одреаговали и на то и са два добра напада поново отишли на плус пет на 36 секунди до краја и то невероватним поенима Лакића од таблу. Звезда је поентирала, Дрежњак на другој страни промашио, али се Бентил спетљао и избацио лопту у аут и тако дао лопту гостима на десет секунди до краја и плус три. Жганец је погодио оба слободна бацања, Лазић је погодио тројку, али остала је свега једна секунда и Звезда је поражена.

Најефикаснији код победничке екипе је био Јордано са 23 поена, Дрежњак је имао поен мање, док је Рамљак убацио 20. У Црвеној звезди Лука Вилдоза је меч завршио са 16 поена, уз 11 асистенција, Бентил је имао 19 поена и девет скокова.

Црвено-бели су претрпели први пораз у регионалном шампионату и тако оставили екипу Партизана као једину беспрекорну.

Ово је био први тријумф Задрана над Црвеном звездом у гостима још од 2010. године, а на овом мечу тим из Хрватске је био без помоћи Луке Божића, једног од најбољих играча екипе.

Погледајте како изгледа Ана Рајковић, супруга голмана репрезентације Србије Предрага Рајковића