BRUKA U PIONIRU: Zvezda izgubila od Zadra (VIDEO)

07.11.2022. 18:40 17:13
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Najveće iznenađenje dosadašnjeg toka prvenstva.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na svom parketu od Zadra 96:98 (19:27, 22:25, 25:23, 30:23) u šestom kolu ABA lige.

BAŠ KRUPAN ZALOGAJ: Milojeviću se dopada fudbaler Mančester sitija

PREMINUO DRAGOSLAV LJUCA: Sudio je čak 41. Večiti derbi

PRVI PUT NAKON DEBAKLA: Selektor Pešić se obraća javnosti!

Odličnu prvu četvrtinu je odigrala ekipa Zadra, uspeli su da odgovore na veoma brzu igru domaćina, koji je sve do same završnice deonice isključivo uzimao šuteve za tri poena, da bi prve poene iz reketa ubacio Luka Mitrović na tri minuta do kraja.

Gosti su uspeli čak i da povedu posle poena Lakića, da bi zatim i Jordano sa dve trojke odveo svoj tim na plus osam pred ulazak u drugi kvartal.

Zadrani nisu stali ni u nastavku, ponovo Jordano, a potom i Dejvis doveli su potpunog autsajdera na čak plus 14 i primorali Vladimira Jovanovića da zatraži tajm-aut.

Zaigrali su crveno-beli nešto angažovanije pre svega u odbrani i pre svega na krilima Luke Vildoze uspeli da smanje zaostatak na minus šest, ali su gosti ponovo zaigrali odlično i iskoristili očasjnu odbranu Zvezde, pa su na poluvreme otišli sa 52:41.

ABA LIGA, 6. KOLO

Crvena zvezda - Zadar 96:98 (19:27, 22:25, 25:23, 30:23)

Sudije: Milivoje Jovčić, Tomislav Vovk, Nermin Nikšić

Hala: Aleksandar Nikolić

Crvena zvezda: Vildoza 16(11 as), Lazarević 6, Mitrović 6, Lazić 9, Martin 4, Dobrić 4, Ivanović 7, Ilić 3, Nedović 13, Marković , Petrušev 9, Bentil 19 (9 sk)

Zadar: Dejvis 5, Jordano 23, Žganec 15, Čampara, Lakić 11, Drežnjak 22, Ramljak 20, Šantelj 2

Na startu treće deonice ništa se nije promenilo, gosti i više nego raspoloženi, pogađali su iz svih pozicija, jedonstavno Zvezda nije imala rešenja za napade gostiju, pa je prednost tima iz Hrvatske narasla i na plus 19. Crveno-beli su se trgli na samom kraju deonice i posle trojke Lazića uspeli da odigraju nekoliko dobrih odbrana i spuste zaostatak na jednocifren.

U poslednjih deset minuta, Zvezda je zaigrala za nijansu bolje, polako topila prednost gostiju i na minut i po uspela da spusti razliku na svega jedan poen posle slobodnih bacanja Nedovića.

No, gosti su odreagovali i na to i sa dva dobra napada ponovo otišli na plus pet na 36 sekundi do kraja i to neverovatnim poenima Lakića od tablu. Zvezda je poentirala, Drežnjak na drugoj strani promašio, ali se Bentil spetljao i izbacio loptu u aut i tako dao loptu gostima na deset sekundi do kraja i plus tri. Žganec je pogodio oba slobodna bacanja, Lazić je pogodio trojku, ali ostala je svega jedna sekunda i Zvezda je poražena.

Najefikasniji kod pobedničke ekipe je bio Jordano sa 23 poena, Drežnjak je imao poen manje, dok je Ramljak ubacio 20. U Crvenoj zvezdi Luka Vildoza je meč završio sa 16 poena, uz 11 asistencija, Bentil je imao 19 poena i devet skokova.

Crveno-beli su pretrpeli prvi poraz u regionalnom šampionatu i tako ostavili ekipu Partizana kao jedinu besprekornu.

Ovo je bio prvi trijumf Zadrana nad Crvenom zvezdom u gostima još od 2010. godine, a na ovom meču tim iz Hrvatske je bio bez pomoći Luke Božića, jednog od najboljih igrača ekipe.

Pogledajte kako izgleda Ana Rajković, supruga golmana reprezentacije Srbije Predraga Rajkovića