ДЕБИ ИЗ СНОВА: Српски тренер ПОНИЗИО џелата Орлова!

26.11.2021. 22:41
Zoran Lukić
Зоран Лукић / Извор: Профимедиа

Убедљиво.

Српски тренер Зоран Лукић победом је дебитовао на клупи кошаркашке репрезентације Русије, пошто је Зборнаја у Санкт Петербургу победила репрезентацију Италије са убедљивих 92:78.

ЦРНИ ПЕТАК У МЕРИДИАНУ: Савршена комбинација доноси БОНУС НА СВАКИ ДЕПОЗИТ!

НИЈЕ САМО ДЕБАКЛ ПРОБЛЕМ: Повредио се један од најбољих кошаркаша Звезде

СЈАЈНЕ ВЕСТИ ЗА ПЕШИЋА: Србија изненада добила ПОЈАЧАЊЕ за Белгију!

Меч је обележио сјајан проценат шута Руса из игре, који је ишао преко 58 посто.

Велика борба водила се до полувремена, домаћи кошаркаши су водили већим делом друге четвртине, али се на паузу отишло нерешеним резултатом 37:37.

У другом полувремену је тим српског тренера све време водио, већ у трећој четвртини стекао двоцифрену предност, а у последњем кварталу дефинитивно преломио сусрет, јер је у једном тренутку имао и 20 (92:72).

Најефикаснији на утакмици били су Антон Астапкович и Владимир Ивлев са по 21 поеном, док је код Азура Стефано Тонут забележио 20.

Подсетимо, Азури су нанели Орловима болан пораз у одлучујућој утакмици квалификација за пласман на Олимпијске игре у Токију. Италијани су победом у Београду отишли на завршни турнир у Јапану, док је српска селекција пропустила ово такмичење.

Интересантан меч одиграли су Француска и Црна Гора у Поу, а после велике борбе Триколори су славили 73:67.

Најефикаснији у саставу Француске били су Луис Либери са 20, Исаја Кординије са 16, Николас Ланг са 12 и Мохамаду Жаите са 10 поена.

Код Црне Горе, расположени за игру у нападу, били су Владимир Михаиловић са 23, Џастин Кобс са 16, Дино Радончић са 11 и Зоран Николић са шест поена.

Треба истаћи да су Црногорци промашили 12 слободних бацања, у чему треба тражити кључ неуспеха на гостовању Галским петловима.

Све вести о кошаркашкој репрезентацији Србије прочитајте на ОВОМ линку.