DEBI IZ SNOVA: Srpski trener PONIZIO dželata Orlova!

26.11.2021. 22:41
Zoran Lukić
Zoran Lukić / Izvor: Profimedia

Ubedljivo.

Srpski trener Zoran Lukić pobedom je debitovao na klupi košarkaške reprezentacije Rusije, pošto je Zbornaja u Sankt Peterburgu pobedila reprezentaciju Italije sa ubedljivih 92:78.

CRNI PETAK U MERIDIANU: Savršena kombinacija donosi BONUS NA SVAKI DEPOZIT!

NIJE SAMO DEBAKL PROBLEM: Povredio se jedan od najboljih košarkaša Zvezde

SJAJNE VESTI ZA PEŠIĆA: Srbija iznenada dobila POJAČANJE za Belgiju!

Meč je obeležio sjajan procenat šuta Rusa iz igre, koji je išao preko 58 posto.

Velika borba vodila se do poluvremena, domaći košarkaši su vodili većim delom druge četvrtine, ali se na pauzu otišlo nerešenim rezultatom 37:37.

U drugom poluvremenu je tim srpskog trenera sve vreme vodio, već u trećoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost, a u poslednjem kvartalu definitivno prelomio susret, jer je u jednom trenutku imao i +20 (92:72).

Najefikasniji na utakmici bili su Anton Astapkovič i Vladimir Ivlev sa po 21 poenom, dok je kod Azura Stefano Tonut zabeležio 20.

Podsetimo, Azuri su naneli Orlovima bolan poraz u odlučujućoj utakmici kvalifikacija za plasman na Olimpijske igre u Tokiju. Italijani su pobedom u Beogradu otišli na završni turnir u Japanu, dok je srpska selekcija propustila ovo takmičenje.

Interesantan meč odigrali su Francuska i Crna Gora u Pou, a posle velike borbe Trikolori su slavili 73:67.

Najefikasniji u sastavu Francuske bili su Luis Liberi sa 20, Isaja Kordinije sa 16, Nikolas Lang sa 12 i Mohamadu Žaite sa 10 poena.

Kod Crne Gore, raspoloženi za igru u napadu, bili su Vladimir Mihailović sa 23, Džastin Kobs sa 16, Dino Radončić sa 11 i Zoran Nikolić sa šest poena.

Treba istaći da su Crnogorci promašili 12 slobodnih bacanja, u čemu treba tražiti ključ neuspeha na gostovanju Galskim petlovima.

Sve vesti o košarkaškoj reprezentaciji Srbije pročitajte na OVOM linku.