ДРАМА О КОЈОЈ ЋЕ СЕ ПРИЧАТИ: Звезда до ТИТУЛЕ, после продужетка поенима у ПОСЛЕДЊОЈ секунди (ФОТО)

06.05.2018. 15:07
Juniori KK Crvena zvezda
Јуниори KK Црвена звезда / Извор: Фото: kkcrvenazvezda.rs

Црвено-бели у спектакуларном финалу бољи од вршњака из Мега Бемакса.

Јунири Црвене звезде најбољи су у Србији. Црвено-бели су до шампионске титуле дошли у спектакуларном финалу које је одлучено после велике драме и додатних пет минута игре. 84:82 (26:23,21:20,16:22,10:8, 11:9)

Изабраници тренера Бојана Ђерића су до великог тријума дошли поенима Зорана Пауновића у последњој секунди меча. После 40 минута исцрпљујуће борбе било је 73:73.

У врло неизвесној утакмици, у којој су црвено-бели у неколико наврата имали и двоцифрену предност, и играли боље, посебно у првом полувремену домаћин турнира се резултатски вратио у меч серијом 13:2 на истеку треће деонице, па је у последњој четвртини виђена врло тврда утакмица у којој се играло кош за кош.

Екипа Меге је боље отворила продужетак и повела 77:73, па је клупа Звезде затражила тајм-аут. У игру је ушао Лакић, и та измена испоставила се врло важном за наставак и коначан исход утакмице.  Профункционисао је напад и шут црвено-белих, две тројке убацио је управо Лакић, једну Пауновић који је након поготка уз фаул и убачено слободно бацање Марјановића,  погодио за коначних 84:82 и велико славље црвено-белих.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.