ДРАМАТИЧНА НОЋ У ЕВРОЛИГИ: Продужеци широм Европе! Гудурић ПОТОПИО Макаби

14.10.2022. 23:50
Marko Gudurić
Марко Гудурић / Извор: Профимедиа

Сјајни мечеви виђени су вечерас...

Вечерас су одиграни мечеви другог кола Евролиге. Осим трилера у Шпанији где је Партизан након продужетака поражен од Басконије резултатом 101:96, напета завршница виђена је и на мечу Албе и Олимпије, где је берлински тим остварило и другу победу у Евролиги ове сезоне пошто су савладали Олимпију у Милану резултатом 80:74 и такође после продужетка.

ЛАКО НАМ ЈЕ БИЛО ДА ПОБЕДИМО, АЛИ ОВО ЈЕ ЛЕПОТА! Обрадовић неутешан након пораза

УЗ ЗВУК СИРЕНЕ: Погледајте ТРОЈКУ која је ПРЕСУДИЛА Партизану!

ТРЕБА ДА ИХ ЈЕ СРАМОТА: Гробари због пораза ЗАПАЛИЛИ ТВИТЕР, ово Обрадовићу посебно ЗАМЕРАЈУ (ТВИТОВИ)

Немачки тим на почетку меча држао је све конце у својим рукама и после прве четвртине стекао предност од чак 26:12.

У другој четвртини уследила је много боља игра Олимпије. Изабраници Етореа Месине успели су да поправе утисак и да на одмор оду са ''samo'' осам поена минуса. У наставку меча виђена је равноправна борба, али је Алба тврдоглаво чувала предност стечену у првом делу игре.

У последњој четвртини Милано је додао гас и на два минута пре краја успео у потпуности да анулира предност противника и да уведе меч у продужетке.

Италијански тим чак је стигао и до вођства међутим, Алба је успела да поново преокрене ситуацију у своју корист и на крају дође до нове победе у сезони, а Олимпија до првог пораза.

Џејлен Смит и Тамир Блат били су најефикаснији у тиму Албе са по 13 поена, а двоцифрен је био је Јонас Матисек са 10 кошева.

У редовима Милана најефикаснији је био Кевин Пангос са 16 кошева, следе Шејвон Шилдс са 15, те Кајл Хајнс са 10 поена.

ФЕНЕР, ОЛИМПИЈАКОС И СЈАЈНИ ГУДУРИЋ

Кошаркаши атинског Олимпијакоса остварили су и другу победу у прва два кола Евролиге. Они су вечерас пред својим навијачима савладали екипу Жалгириса резултатом 90:80, а литвански представник је уписао другфи пораз.

Жалгирис је добро почео утакмицу, на крају прве четвртине је водио са 21:18, али је већ у другој Олимпијакос жестоко узвратио и стекао десетак поена предности.

У наставку меча домаћи су успешно одржавали оно што су стекли током првих 20 минута и без већих проблема су стигли до победе.

Саша Везенков је са 23 поена и 14 скокова био незадржив за одбрану гостију, уз њега су се истакли и Фал са 16, Ларенцакис и Слукас са по 15 поена. У пораженом тиму најефикаснији Браздеикис са 21 поеном.

Успешан на свом терену вечерас је био и Фенербахче који је у Истанбулу лакше него што се очекивало савладао екипу Макабија резултатом 86:71.

Друга четвртина је и у овом мечу имала кључан ефекат, јер је у том периоду игре Фенер стекао убедљиву предност коју је до краја успео да задржи.

Марко Гудурић је приказао одличну партију са 23 поена и шест скокова, пратили су га Мотли са 15 поена, као и Калатес са 13 поена, девет асистенција и девет скокова, а у Макабију најбољи Болдвин са 14, Браун са 13 поена, као и Небо са 12 поена и девет скокова.

ВАЛЕНСИЈА - АСВЕЛ 76:77

Кошаркаши Асвела победили су на гостујућем терену Валенсију са 77:76, а победнички поен постигао је Џона Метјуз са линије за слободна бацања две секунде пре краја.

Најефикаснији у победничком тиму био је Нандо де Коло са 16 поена, Ретин Обасоан постигао је 13 поена, а Јусуфа Фол 10 поена уз 13 скокова.

У екипи Валенсије Хасијел Риверо постигао је 15 поена и имао је шест скокова. Крис Џонс додао је 13 поена, а Ђозеп Пуерто и Џаред Харпер по 10 поена.

Асвел сада има победу и пораз, а Валенсија је претрпела оба пораза.