DRAMATIČNA NOĆ U EVROLIGI: Produžeci širom Evrope! Gudurić POTOPIO Makabi

14.10.2022. 23:50
Marko Gudurić
Marko Gudurić / Izvor: Profimedia

Sjajni mečevi viđeni su večeras...

Večeras su odigrani mečevi drugog kola Evrolige. Osim trilera u Španiji gde je Partizan nakon produžetaka poražen od Baskonije rezultatom 101:96, napeta završnica viđena je i na meču Albe i Olimpije, gde je berlinski tim ostvarilo i drugu pobedu u Evroligi ove sezone pošto su savladali Olimpiju u Milanu rezultatom 80:74 i takođe posle produžetka.

LAKO NAM JE BILO DA POBEDIMO, ALI OVO JE LEPOTA! Obradović neutešan nakon poraza

UZ ZVUK SIRENE: Pogledajte TROJKU koja je PRESUDILA Partizanu!

TREBA DA IH JE SRAMOTA: Grobari zbog poraza ZAPALILI TVITER, ovo Obradoviću posebno ZAMERAJU (TVITOVI)

Nemački tim na početku meča držao je sve konce u svojim rukama i posle prve četvrtine stekao prednost od čak 26:12.

U drugoj četvrtini usledila je mnogo bolja igra Olimpije. Izabranici Etorea Mesine uspeli su da poprave utisak i da na odmor odu sa ''samo'' osam poena minusa. U nastavku meča viđena je ravnopravna borba, ali je Alba tvrdoglavo čuvala prednost stečenu u prvom delu igre.

U poslednjoj četvrtini Milano je dodao gas i na dva minuta pre kraja uspeo u potpunosti da anulira prednost protivnika i da uvede meč u produžetke.

Italijanski tim čak je stigao i do vođstva međutim, Alba je uspela da ponovo preokrene situaciju u svoju korist i na kraju dođe do nove pobede u sezoni, a Olimpija do prvog poraza.

Džejlen Smit i Tamir Blat bili su najefikasniji u timu Albe sa po 13 poena, a dvocifren je bio je Jonas Matisek sa 10 koševa.

U redovima Milana najefikasniji je bio Kevin Pangos sa 16 koševa, slede Šejvon Šilds sa 15, te Kajl Hajns sa 10 poena.

FENER, OLIMPIJAKOS I SJAJNI GUDURIĆ

Košarkaši atinskog Olimpijakosa ostvarili su i drugu pobedu u prva dva kola Evrolige. Oni su večeras pred svojim navijačima savladali ekipu Žalgirisa rezultatom 90:80, a litvanski predstavnik je upisao drugfi poraz.

Žalgiris je dobro počeo utakmicu, na kraju prve četvrtine je vodio sa 21:18, ali je već u drugoj Olimpijakos žestoko uzvratio i stekao desetak poena prednosti.

U nastavku meča domaći su uspešno održavali ono što su stekli tokom prvih 20 minuta i bez većih problema su stigli do pobede.

Saša Vezenkov je sa 23 poena i 14 skokova bio nezadrživ za odbranu gostiju, uz njega su se istakli i Fal sa 16, Larencakis i Slukas sa po 15 poena. U poraženom timu najefikasniji Brazdeikis sa 21 poenom.

Uspešan na svom terenu večeras je bio i Fenerbahče koji je u Istanbulu lakše nego što se očekivalo savladao ekipu Makabija rezultatom 86:71.

Druga četvrtina je i u ovom meču imala ključan efekat, jer je u tom periodu igre Fener stekao ubedljivu prednost koju je do kraja uspeo da zadrži.

Marko Gudurić je prikazao odličnu partiju sa 23 poena i šest skokova, pratili su ga Motli sa 15 poena, kao i Kalates sa 13 poena, devet asistencija i devet skokova, a u Makabiju najbolji Boldvin sa 14, Braun sa 13 poena, kao i Nebo sa 12 poena i devet skokova.

VALENSIJA - ASVEL 76:77

Košarkaši Asvela pobedili su na gostujućem terenu Valensiju sa 77:76, a pobednički poen postigao je Džona Metjuz sa linije za slobodna bacanja dve sekunde pre kraja.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nando de Kolo sa 16 poena, Retin Obasoan postigao je 13 poena, a Jusufa Fol 10 poena uz 13 skokova.

U ekipi Valensije Hasijel Rivero postigao je 15 poena i imao je šest skokova. Kris Džons dodao je 13 poena, a Djozep Puerto i Džared Harper po 10 poena.

Asvel sada ima pobedu i poraz, a Valensija je pretrpela oba poraza.