БАЈЕРН ДЕМОЛИРАН У ИСТАНБУЛУ: Ефес погурао Партизан ка ПЛЕЈ-ОФУ!

07.03.2024. 21:24
Šejn Larkin
Шејн Ларкин / Извор: Фото: Еуролеагуе

Стање на табели све говори...

Кошаркаши Ефеса савладали су као домаћини минхенски Бајерн резултатом 109:86, у утакмици 28. кола Евролиге.

ХРАБРА ЗВЕЗДА ИГРАЛА ТРИ ЧЕТВРТИНЕ: Пораз у Монаку у историјском мечу ЕвролигеMZ

ХРАБРА ЗВЕЗДА ИГРАЛА ТРИ ЧЕТВРТИНЕ: Пораз у Монаку у историјском мечу Евролиге

"САМО ДА ЊИХ ВИШЕ НЕ ГЛЕДАМО": Делије ОТПИСУЈУ пола тима након пораза у Кнежевини (ТВИТОВИ)KK Crvena zvezda

ЗВЕЗДА СЕ СЕЛИ У "ПИОНИР": Нове информације пред наставак АБА лиге!KK Crvena zvezda

ЗВЕЗДА СЕ СЕЛИ У "ПИОНИР": Нове информације пред наставак АБА лиге!

Истанбуслки тим остварио је важну победу победу у броби за место у плеј-ину, пре свега захваљујучи сјајној трећој деоници коју су решили у своју корист ас чак 19 разлике (35:16).

Баварци су нешто боље отворили утакмицу у "Синан Ерден Дому" и током прве деонице имали и вођство од девет поена (26:17), али се Ефес серијом 9:0 дохватио егал. До одласка на полувреме виђена је изнедначена кошарка, а домаћин је захваљујучи серији 13:3 на велики одмор однео резултатски плус - 53:49.

Уследила је фуриозна трећа деоница Ефеса који је на крилима Вила Клајбурна и Шејна Ларкина за четири минута игре дошао до плус 15 (69:54), а у последњи десетоминутни период је понео 23 поена предности (88:65).

Тада је већ било јасно да ће турски великан уписати победу која је обрадовала и навијаче Партизана, будући да би црно-бели евентуалном победом у Милану могли да обема екипама побегну за две победе. Свакако је добро да Баварци неће добити прилику да се изједначе са црно-белима, од којих имају бољи међусобни скор, док Ефес нема.

Најефикаснији у редовима победника био је Шејн Ларкин са 28 поена, док је Вил Клајбурн додао 21. На другој страни је Карсен Едвардс бројао до 19, а српски репрезентативац Владимир Лучић је додао 18 поена, четири асистенције и три скока. Запажен је био и Серж Ибака са 15 поена и шест скокова.

Што се тиче стања на табели, овај меч је био директан окршај за позицију, те је Ефес сада на 12. месту са скором 12-16, док је Бајерн са истим скором на месту ниже.