HRABRA ZVEZDA IGRALA TRI ČETVRTINE: Poraz u Monaku u istorijskom meču Evrolige

07.03.2024. 17:53
MZ
MZ / Izvor: Foto: Euroleague

Majk Džejms ušao u anale elitnog takmičenja.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u meču 28. kola Evrolige na gostovanju Monaku sa 98:80

NAJNOVIJE INFORMACIJE: Mirotić spreman za Partizan! Nikola Mirotić

NAJNOVIJE INFORMACIJE: Mirotić spreman za Partizan!

Monako - Crvena zvezda 98:80 (25:17, 21:21, 23:22, 29:20)

MONAKO: Okobo 14 (7as, 4sk), Blosomgejm 12, Braun 7 (4sk), Dijalo 7, Korneli, Žaite, Voker 6, Moteijunas 14 (6sk), Outarra 3, Strazel 5, Hol 10 (4sk), Džejms 20 (3as)

ZVEZDA: Smart, Lazarević 7, Hanga 5 (3as), Mitrović 18 (10sk) ,Lazić 2, Tobi, Bolomboj 12 (8sk), Nedović 2, Gedraitis 13, Gilespi 5, Jago 16 (5as)

Ovaj duel obeležio je Majk Džejms koji je u njemu postao najbolji strelac elitnog takmičnja.

Dobro je Zvezda počela susret, nošena impresivnim Lukom Mitrovićem, koji je svaku zamisao pretvarao u poene. Pored sjajne ofanzivne igre, u prilog Zvezdi je išlo to što je Majk Džejms forsirao bez ikakvog rezona, te je promašivao, i ostavljao prostor da gosti stvore razliku.

Prednost je bila blaga, ali se brzo istopila, i ne samo to, već je tim iz Kneževine lako preokrenuo. Imao je domaćin +8 na kraju prve deonice, a u drugoj je prednost išla oko dvocifrene, međutim sve je bilo u znaku Džejmsa, koji je postao rekorder Evrolige po broju postignutih poena.

Kada je postigao istorijske poene, meč je na kratko prekinut, u čast fenomenalnog Džejmsa.

Druga deonica bila je rezultatski u egalu, te je Monako i na poluvremenu imao prednost od osam poena.

Početkom drugog poluvremena srpski tim je zaigrao bolje, prišao na minus jedan i nekoliko puta čak imao priliku za preokret, ali bez snage za to. Dva puta smo videli egal, i zaista nekoliko prilika za preokret, no poslednji momenti treće deonice bili su izuzetno neefikasni na obe strane.

Ipak, uspeo je Monako da se konsoliduje, a onda da na startu poslednje deonice potpuno preuzme kontrolu nad utakmicom i ekspresno se odlepi na nedostižnu razliku, protiv Zvezde koja je u četvrtoj četvrtini delovala izuzetno bledo.

Minut pre kraja iz igre je izašao Majk Džejms koji je dobio stojeće ovacije cele hale.

Kraj meča.
39. minut
Utisak je da igrači na terenu odrađuju posao. Na liniju penala poslat Motijunas - 96:76. Izašao je Džejms i dobio ovacije.
37. minut
Džejms novi poeni 91:75. Zvezda ne pogađa, tri bacanja za Strazela - 94:75.
36. minut
Gidaitis poentira 86:73. Majk Džejms daleka trojka 89:73. Lazić se upisuje u strelce sa penala 89:75.
35. minut
Jago ima 2+1 - 82:70. Brzo se igra u ovim momentima, Monako održava prednost 86:71.
34. minut
Hol još jedno snažno zakucavanje. Bolomboj polovičan sa penala.
33. minut
Hanga za Mitrovića, kom je ovo 18. poen. Blosongejm trojka 80:64. Hanga na polaganje 80:66.
32. minut
Bolomboj dobar sa penala, Blosongejm flouter 77:62.
31. minut
Okobo trojka 72:60. A onda još jednu 75:60.
Kraj treće deonice 69:60
30. minut
Hol sjajno zakucava 67:58. Lazarević duga dvojka 67:60. Ponovo eli-jup za Hola.
29. minut
Džejms 1/2 sa penala. Isto i Gilespi na drugoj strani. Dijalo na mišiće 63:58. Tobi loše, ne pogađa poludistancu. Okobo na slobodnim bacanjima. Oba pogađa 65:58. Smart sili, bezuspešno.
27. minut
Hol zakucava. Nedović ne pogađa trojku. Domaćin polovičan sa penala, bezidejna igra Kneževa, morala bi Zvezda to da iskoristi, međutim ni četa Sferopulosa ne blista.
26. minut
Ponovo je Zvezda na poen deficita, Mitrović sjajan 54:53. Poen sa bacanja za domaće, a onda Nedović donosi izjednačenje. Sa penala Monako ponovo vodi 57:55. Gilsespi poravnava.
25. minut
Gidraitis iz dva puta ne pogađa, Bolomboj ima 2+1. Ne koristi Džoel to bacanje za izjednačenje, a onda nesportski faul Jaga.
24. minut
Monako ponovo ne koristi napad, ima Zvezda napad za preokret, Lazarević ne pogađa za tri. Braun iz ekstra poseda za 50:47. Mitrović pogađa 50:49. Motijunas laki poeni 52:49
23. minut
Monako promašuje, ima Zvezda posed za izjednačenje. Eli-jup Jago- Bolomboj, poen zaostatka 48:47.
22. minut
Monako ne koristi napad, ali Jago ne dodaje Mitroviću dobro, već lobuje i ništa od poena. Blosongejm pogađa za dva, 48:43. Jago kao brzi voz, pogađa 48:45.
21. minut
Gidraitis pogađa trojku 46:41. Motijunas neprecizan sa penala, lepa akcija Zvezde za -3, 46:43
Kraj prvog poluvremena: 46:38
20. minut
Bolomboj ne pogađa horog, ni Monako nije uspeo da realizuje napad. Bacanja za Gidraitisa - polovičan Litvanac 46:38. Promašuje Blosongejm za tri, zakasnio je Lazarević sa šutom na isteku poluvremena
19. minut
Kemba Voker raspoložen, provozao je Mitrovića i iznudio 2+1, nažalost bio je to Luki treći faul. Onda i trojka Kembe 46:37.
18. minut
Rampa Hola, atraktivno je zaustavio Mitrovića. Džejms promašuje trojku, Bolomboj igra leđima i to jako dobro 40:35.
17. minut
Rekord Džejmsa! 4.556. poen u Evroligi za njega. Zbog toga je meč prekinut na kratko. Ubrzo je nastavljen i to flouterom Jaga 38:33.Donta Hol ugurava loptu u koš 40:33.
16. minut
Jago ima 2+1, siguran, a onda i trojka Lazarevića, prepolovljena prednost rivala 36:31.
15. minut
Zvezda ne koristi niz napada, trojka Blosomgejma 34:25. Dijalo krade i kuca 36:25.
14. minut
Majk Džejms na liniji penala, oba - 31:23. Na korak do istorije, prvi sledeći koš je taj. Zvezda pogađa dvojku 31:25.
13. minut
Lazić promašuje za tri. Ni Džejms ne pogađa, ali ni Lazić još jednom, ostaje 29:23.
12. minut
Rampa Smarta, ali Džejms dolazi do sedmog poena 27:23. Smart baca ciglu, novi poeni Džejmsa, još samo malo do istorije 27:23, tajm aut Sferopulos.
11. minut
Trojka Hange nakon izlaska iz bloka 25:20. Loš napad Monaka, Jago iz koraka unazad trojka 25:23. Tajm-aut Saša Obradović.
Kraj prve deonice 25:17
10. minut
Stao je napad Zvezde, Dijalo sa penala pogađa 23:17. Zvezda gubi loptu, vraćena je preko pola, Jago je uveren da je rival dotakao loptu, Sferopulos traži čelendž, ali ga ne dobija jer je domaćin već uveo loptu u igru. Okobo za dva pogađa
9. minut
Motijunas za tri iz drugog ekstra poseda 20:17. Treći faul Nedovića, Braun na penalu 1/2 - 21:17.
8. minut
Simultanka Džejmsa, ali neuspešna, novi promašaj. Ni Zvezda ne koristi, ali novi promašaj Džejmsa, Lazarević izblokiran. 13:17. Outara za tri 16:17. Faul u napadu Nedovića. Svirana mu i tehnička. Okobo pogađa bacanje, lopta za Kneževe.
7. minut
Majk Džejms na liniji penala, ima dva bacanja, očajnički želi da dobaci do 12 poena, uzima maltene sve šuteve. Na drugoj strani impresivni Mitrović, pogađa ali pravi i faul, važe se poeni 13:17. Kakva rampa Bolomboja nad Okobom, pala je roletna.
6. minut
Bolomboj kuca, sjajna timska igra Zvezde 11:13. Nova promašena trojka Džejmsa, ispucava se, želi rekord. Gidraitis na liniji penala - siguran 11:15.
5. minut
Gubi Zvezda loptu, Blosongejm u kontri 9:11. Gidraitis iz nemoguće pozicije ne pogađa, Braun poravnava na 11:11.
4. minut
Majk Džejms forsira, ne ulazi trojka 7:9 i dalje. Kakva partija Luke Mitrovića, osam poena 7:11. Ponovo Džejms ne pogađa za tri.
3. minut
Jago impresivno ka Mitroviću, sjajno ga je uočio usamljenog 4:7. Džejms ima 2+1, još devet do istorije 7:7. Luka Mitrović na drugoj strani blista, i on ima 2+1, nakon sjajnog poteza - 7:9 jer Luka ne koristi bacanje.
2. minut
Domaći ne koriste napad, Gidraitis pogađa trojku 2:5. Strazel iz teške pozicije 4:5.
1. minut
Motijunas donosi vođstvo 2:0, Zvezda gubi loptu, Motijunas sada greši. Mitrović prvi poeni za Zvezdu 2:2.
1. minut
Počeo je susret Monaka i Crvene zvezde, startna postava:  Jago, Lazić, Gedraitis, Mitrović, Bolomboj.