ЕВРОЛИГА: Звезда рафалном паљбом тројки срушила Химки (ВИДЕО)

11.03.2021. 22:39
Džordan Lojd
Џордан Лојд / Извор: МН Press

Црвено-бели прекинули низ од осам пораза.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у дворани ''Александар Николић'' екипу Химкија у 29. колу Евролиге са 92:81 (8:15, 26:23, 28:22, 30:21) и тако прекинули серију од осам пораза у низу и стигли до осмог тријумфа у сезони. Црвено-бели су до победе стигли уз одличну игру у одбрани, као и у сјајном шуту за три пошто су погодили 16 тројки из 23 покушаја.

Само за ПРАВЕ ЉУБИТЕЉЕ СПОРТА! Зарадите 1.500 динара БЕЗ ИЗЛАСКА ИЗ КУЋЕ!

ШОК - БАШ ПРЕД МЕЧ: Звезда раскинула сарадњу са СРПСКИМ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦЕМ!

СИН ДЕЈАНА РАДОЊИЋА СРУШИО ПАРТИЗАН: Био је принудно решење за Мегу, а на крају су победили 17 разлике (ВИДЕО)

Иако је Химки био без Стефана Јовића, Алексеја Шведа и Девина Букера, то се није осетило у игри гостију. Од старта је Мики био расположен код Химкија који је у 6. минуту водио 8:3, док је на другој страни Лојд добро почео. Ипак, Химки је константно имао предност, а Понкрашов и Шарапов донели су гостима вођство 15:8 на првом малом одмору. Химки је и на почетку друге четвртине боље ушао и стигао до вођства 19:10 преко Меколума у 12. минуту. Лојд је и даље био тај који је вукао Звезду, а када му се тројком придружио Добрић црвено-бели су пришли на 24:20 у 15. минуту. Међутим, Звезда није успевала да одигра добро у одбрани, уз много промашаја у шуту за два, док су на другој страни наставили да погађају Мики и Меколум па је Химки у 17. минуту поново имао девет поена предности 33:24. У преостала три минута разиграо се Волден, Лазић погодио тројку за 36:34, да би Меколум погодио двојку и одвео Химки на велики одмор са вођством 38:34 после полувремена у којој је Звезду одржаоа у игри шут за три поена.

У друго полувреме је поново Химки боље ушао и успевао да одржи предност и чак стигне и до прве двосицфрене предности 50:39 поенима Микија у 24. минуту. Затражио је Радоњић тада тајм-аут, да би уласком Рита у игру Звезда живнула. Рит је везао пет поена, Волден погодио тројку и црвено-бели су успели да стигну на два поена заостатка 56:54 у 28. минуту. Меколум је на тренутак прекинуо налет Звезде, али су црвено-бели коначно играли много чвршће у одбрани, а Добрић са четири везана поена са једним Ритовим погодђеним слободним бацањем довео Звезду први пут у восђтво 59:58 на 45 секунди пре краја четвртине. Меколум је са пенала поново донео вођство Химкију, да би Давидовац тројком обезбедио Звезди вишак од два поена пред последњу деоницу 62:60.

Пробуђена Звезда је одлично ушла у поселдњих 10 минута и преко Ускоковића и Давидовца после добре одбране стигла до 66:60 у 32. минуту, али је и Химки узвратио са шест поена у низу и стигао до изједначења за свега један минут. Давидовац је успео да веже још две тројке, али су на другој страни Мики и Меколум и даље играли симултанку и Химки је овдио 73:72 у 34. минуту. Међутим, од тог тренутка су црвено-бели потпуно затворили Химки у одбрани, док су у нападу Лојд и Лазић комбиновани постигли 14 поена за Зведзину серију и вођство 86:73 у 37. минуту, од чега је Лојд постигао девет. Лојд је наставио свој шоу још једном тројком којом је Зведзи донео вођство 90:75 два минута пре краја када је и дефинитвно решено питање победника.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ХИМКИ 92:81 (8:15, 26:23, 28:22, 30:21)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Пантер, Перез, Виклицки.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хол 2, Волден 15, Лојд 22, Ускоковић 4, Давидовац 16, Лазић 8, Рит 6, Добрић 12, Симоновић 1, Јагодић-Куриџа, Кузмић, Ноко 6.

ХИМКИ: Меколум 29, Карасев 8, Зајцев 6, Вјалцев, Мониа 2, Шарапов 2, Понкрашов 3, Воронов, Валијев 4, Мики 27.