EVROLIGA: Zvezda rafalnom paljbom trojki srušila Himki (VIDEO)

11.03.2021. 22:39
Džordan Lojd
Džordan Lojd / Izvor: MN Press

Crveno-beli prekinuli niz od osam poraza.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' ekipu Himkija u 29. kolu Evrolige sa 92:81 (8:15, 26:23, 28:22, 30:21) i tako prekinuli seriju od osam poraza u nizu i stigli do osmog trijumfa u sezoni. Crveno-beli su do pobede stigli uz odličnu igru u odbrani, kao i u sjajnom šutu za tri pošto su pogodili 16 trojki iz 23 pokušaja.

Samo za PRAVE LJUBITELJE SPORTA! Zaradite 1.500 dinara BEZ IZLASKA IZ KUĆE!

ŠOK - BAŠ PRED MEČ: Zvezda raskinula saradnju sa SRPSKIM REPREZENTATIVCEM!

SIN DEJANA RADONJIĆA SRUŠIO PARTIZAN: Bio je prinudno rešenje za Megu, a na kraju su pobedili 17 razlike (VIDEO)

Iako je Himki bio bez Stefana Jovića, Alekseja Šveda i Devina Bukera, to se nije osetilo u igri gostiju. Od starta je Miki bio raspoložen kod Himkija koji je u 6. minutu vodio 8:3, dok je na drugoj strani Lojd dobro počeo. Ipak, Himki je konstantno imao prednost, a Ponkrašov i Šarapov doneli su gostima vođstvo 15:8 na prvom malom odmoru. Himki je i na početku druge četvrtine bolje ušao i stigao do vođstva 19:10 preko Mekoluma u 12. minutu. Lojd je i dalje bio taj koji je vukao Zvezdu, a kada mu se trojkom pridružio Dobrić crveno-beli su prišli na 24:20 u 15. minutu. Međutim, Zvezda nije uspevala da odigra dobro u odbrani, uz mnogo promašaja u šutu za dva, dok su na drugoj strani nastavili da pogađaju Miki i Mekolum pa je Himki u 17. minutu ponovo imao devet poena prednosti 33:24. U preostala tri minuta razigrao se Volden, Lazić pogodio trojku za 36:34, da bi Mekolum pogodio dvojku i odveo Himki na veliki odmor sa vođstvom 38:34 posle poluvremena u kojoj je Zvezdu održaoa u igri šut za tri poena.

U drugo poluvreme je ponovo Himki bolje ušao i uspevao da održi prednost i čak stigne i do prve dvosicfrene prednosti 50:39 poenima Mikija u 24. minutu. Zatražio je Radonjić tada tajm-aut, da bi ulaskom Rita u igru Zvezda živnula. Rit je vezao pet poena, Volden pogodio trojku i crveno-beli su uspeli da stignu na dva poena zaostatka 56:54 u 28. minutu. Mekolum je na trenutak prekinuo nalet Zvezde, ali su crveno-beli konačno igrali mnogo čvršće u odbrani, a Dobrić sa četiri vezana poena sa jednim Ritovim pogodđenim slobodnim bacanjem doveo Zvezdu prvi put u vosđtvo 59:58 na 45 sekundi pre kraja četvrtine. Mekolum je sa penala ponovo doneo vođstvo Himkiju, da bi Davidovac trojkom obezbedio Zvezdi višak od dva poena pred poslednju deonicu 62:60.

Probuđena Zvezda je odlično ušla u poseldnjih 10 minuta i preko Uskokovića i Davidovca posle dobre odbrane stigla do 66:60 u 32. minutu, ali je i Himki uzvratio sa šest poena u nizu i stigao do izjednačenja za svega jedan minut. Davidovac je uspeo da veže još dve trojke, ali su na drugoj strani Miki i Mekolum i dalje igrali simultanku i Himki je ovdio 73:72 u 34. minutu. Međutim, od tog trenutka su crveno-beli potpuno zatvorili Himki u odbrani, dok su u napadu Lojd i Lazić kombinovani postigli 14 poena za Zvedzinu seriju i vođstvo 86:73 u 37. minutu, od čega je Lojd postigao devet. Lojd je nastavio svoj šou još jednom trojkom kojom je Zvedzi doneo vođstvo 90:75 dva minuta pre kraja kada je i definitvno rešeno pitanje pobednika.

CRVENA ZVEZDA - HIMKI 92:81 (8:15, 26:23, 28:22, 30:21)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Panter, Perez, Viklicki.

CRVENA ZVEZDA: Hol 2, Volden 15, Lojd 22, Uskoković 4, Davidovac 16, Lazić 8, Rit 6, Dobrić 12, Simonović 1, Jagodić-Kuridža, Kuzmić, Noko 6.

HIMKI: Mekolum 29, Karasev 8, Zajcev 6, Vjalcev, Monia 2, Šarapov 2, Ponkrašov 3, Voronov, Valijev 4, Miki 27.