ЕВРОКУП: Шок у Пиониру! Партизан испао у последњој секунди из Европе! (ВИДЕО+ФОТО)

30.01.2019. 21:47
Aleksej Nikolić
Алексеј Николић / Извор: МН Press

Неизвесно до самог краја.

Кошаркаши Партизана поражени су у оквиру петог кола групе "Е" ТОП 16 фазе Еврокупа од екипе Лијетувос Ритаса са 77:78 (28:30, 12:14, 17:20, 20:14) и тако остали без шансе да се боре за палсаман у ТОП 8 фазу такмичења. Гости су били бољи ривал током целог меча и на крају заслужено остварили важан тријумф који им даје додатну наду пред дуел последњег кола са екипом Монака у Виљнусу.

КАО КАД СЕ ИГРАЛА ЕВРОЛИГА: Пола сата пре почетка ПИонир пун као око, Ритас мора да падне

РАКЕЕЕЕТА: Погледајте голчину Коларова против Фиорентине (ВИДЕО)

Као и што се очекивало Ритас је у меч ушао чврсто решен да својим најјачим оружјем (шутем за три поена) одмах на старту наметне свој стил игре и тако утиша врелу атмосферу у препуној дворани Пионир. Гости су у томе и успели, пошто су за првих десет убацили чак шест шутева изван линије 6.75 и на тај начин остварили предност после првих десет минута 28:30. Партизан је успевао да парира гостима у шуту и на тај начин одбије налет гостију од самог почетка.

За разлику од фуриозних првих десет минута у наставак утакмице ушло се спорије уз дужи напад на обе стране. Литванци нису испуштали предност ни у другој деоници, а у 16. минуту игре имали су предност 33:40. Лош скок и заграђивање сопственог коша омогућиле су гостујућем тиму да оствари предност и додатно унесе неизвесност у овај, за обе екипе, изузетно важан меч.

Успео је Партизан да приђе на минус четири у финишу првог полувремена и са резултатом 40:44 у корист литванског тима оде на велики одмор.

Није успевао Партизан ни у наставку утакмице да сломи отпор гостију и преокрене ток утакмице у своју корист. Неорганизован напад и спор проток лопте онемогућиле су црно-белима лаке поене у трећој деоници, па је гостујући тим суверено чувао предност која је износила од пет до седам поена разлике. Поред лоше игре у нападу, црно-бели су и у дефанзиви били без енергије и концентрације. Лоша ротација и нерезеонски прекршаји додатно су усоправале игру, али и атмосферу у Пиониру која је полако јењавала сходно мртвилу и апатији на паркету.

Vanja Marinković
Вања Маринковић / Извор: МН Press

Чинило се да ће Партизан тешко ухватити прикључак, али онда се десио налет црно-белих! Маринковић је са две тројке али и агресивном игром у одбрани довео свој тим на минус три 60:57 и уместо да у истом ритму наставе, изабраници Андрее Тринкијерија су исхитреним решењима дозволили гостима да се поново одлепе и одбију налет домаћина. Пред старт последње деонице резултат је гласио 57:64.

Иако је литвански тим имао све конце у својим рукама, ипак је Партизан у финишу меча био на корак од победе, али је кош Парахуског у задњој секунди утишао Гробаре у Пиониру и елиминисао црно-беле из даљег тока такмичења.

ПАРТИЗАН - ЛИЈЕТУВОС РИТАС 77:78 (28:30, 12:14, 17:20, 20:14)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Христодулу, Халико, Гелер

Партизан: Н. Јанковић, Пејџ 6, Си 13, Маринковић 11, Величковић, Пецарски, Загорац 5, Ренфро 11 (11 асистенција), С. Јанковић 7, Лендејл 14, Гагић 8, Николић 2.

Лијетувос Ритас: Сирвидис 3, Крамер 10,Стипчевић 12, Парахуски 22, Пилаускас, Сили 7, Нормантас, Еходас 3, Гирдзијунас, Бендзијус 21, Блажевић, Буткевичијус.

Погледајте како изгледа бразилска одбојкашица Таиса.