18°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

EVROKUP: Šok u Pioniru! Partizan ispao u poslednjoj sekundi iz Evrope! (VIDEO+FOTO)

30.01.2019. 21:47
Aleksej Nikolić
Aleksej Nikolić / Izvor: MN Press

Neizvesno do samog kraja.

Košarkaši Partizana poraženi su u okviru petog kola grupe "E" TOP 16 faze Evrokupa od ekipe Lijetuvos Ritasa sa 77:78 (28:30, 12:14, 17:20, 20:14) i tako ostali bez šanse da se bore za palsaman u TOP 8 fazu takmičenja. Gosti su bili bolji rival tokom celog meča i na kraju zasluženo ostvarili važan trijumf koji im daje dodatnu nadu pred duel poslednjeg kola sa ekipom Monaka u Viljnusu.

KAO KAD SE IGRALA EVROLIGA: Pola sata pre početka PIonir pun kao oko, Ritas mora da padne

RAKEEEETA: Pogledajte golčinu Kolarova protiv Fiorentine (VIDEO)

Kao i što se očekivalo Ritas je u meč ušao čvrsto rešen da svojim najjačim oružjem (šutem za tri poena) odmah na startu nametne svoj stil igre i tako utiša vrelu atmosferu u prepunoj dvorani Pionir. Gosti su u tome i uspeli, pošto su za prvih deset ubacili čak šest šuteva izvan linije 6.75 i na taj način ostvarili prednost posle prvih deset minuta 28:30. Partizan je uspevao da parira gostima u šutu i na taj način odbije nalet gostiju od samog početka.

Za razliku od furioznih prvih deset minuta u nastavak utakmice ušlo se sporije uz duži napad na obe strane. Litvanci nisu ispuštali prednost ni u drugoj deonici, a u 16. minutu igre imali su prednost 33:40. Loš skok i zagrađivanje sopstvenog koša omogućile su gostujućem timu da ostvari prednost i dodatno unese neizvesnost u ovaj, za obe ekipe, izuzetno važan meč.

Uspeo je Partizan da priđe na minus četiri u finišu prvog poluvremena i sa rezultatom 40:44 u korist litvanskog tima ode na veliki odmor.

Nije uspevao Partizan ni u nastavku utakmice da slomi otpor gostiju i preokrene tok utakmice u svoju korist. Neorganizovan napad i spor protok lopte onemogućile su crno-belima lake poene u trećoj deonici, pa je gostujući tim suvereno čuvao prednost koja je iznosila od pet do sedam poena razlike. Pored loše igre u napadu, crno-beli su i u defanzivi bili bez energije i koncentracije. Loša rotacija i nerezeonski prekršaji dodatno su usopravale igru, ali i atmosferu u Pioniru koja je polako jenjavala shodno mrtvilu i apatiji na parketu.

Vanja Marinković
Vanja Marinković / Izvor: MN Press

Činilo se da će Partizan teško uhvatiti priključak, ali onda se desio nalet crno-belih! Marinković je sa dve trojke ali i agresivnom igrom u odbrani doveo svoj tim na minus tri 60:57 i umesto da u istom ritmu nastave, izabranici Andree Trinkijerija su ishitrenim rešenjima dozvolili gostima da se ponovo odlepe i odbiju nalet domaćina. Pred start poslednje deonice rezultat je glasio 57:64.

Iako je litvanski tim imao sve konce u svojim rukama, ipak je Partizan u finišu meča bio na korak od pobede, ali je koš Parahuskog u zadnjoj sekundi utišao Grobare u Pioniru i eliminisao crno-bele iz daljeg toka takmičenja.

PARTIZAN - LIJETUVOS RITAS 77:78 (28:30, 12:14, 17:20, 20:14)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Hristodulu, Haliko, Geler

Partizan: N. Janković, Pejdž 6, Si 13, Marinković 11, Veličković, Pecarski, Zagorac 5, Renfro 11 (11 asistencija), S. Janković 7, Lendejl 14, Gagić 8, Nikolić 2.

Lijetuvos Ritas: Sirvidis 3, Kramer 10,Stipčević 12, Parahuski 22, Pilauskas, Sili 7, Normantas, Ehodas 3, Girdzijunas, Bendzijus 21, Blažević, Butkevičijus.

Pogledajte kako izgleda brazilska odbojkašica Taisa.