ЕВРОКУП: Алимпијевићев Бешикташ срушио Цедевиту!

18.10.2023. 22:25
KK Cedevita Olimpija
KK Цедевита Олимпија / Извор: Фото: Цедевита Олимпија Љубљана

Стопостотан учинак турског тима...

Кошаркаши Бешикташа, које са клупе предводи Душан Алимпијевић, савладали су у оквиру 3. кола Еврокупа Цедевиту са 73:66. Ово је за турски тим трећи тријумф, док је словеначки састав претрпео и трећи пораз, те се налази на последњем месту на табели.

"Трећу четвртину умртвиле судије, а четврту запечатио ОН" Звездаши нашли кривце, али нарочито их брину ОДРЕЂЕНЕ ДЕОНИЦЕ

"ТО ЈЕ ПРЕСУДИЛО": Ивановић НИКАД КРАЋИ након пораза

Саша Обрадовић пружио ВЕЛИКУ УТЕХУ навијачима Звезде после пораза

Прву деоницу турски тим је решио у своју корист резултатом 20:17. У другом кварталу боља игра чете Симонеа Пјаниђанија  која прави серију 12:2, да би после тајм-аута Алимпијевића Бешикташ опет повео и на одмор отишао са 5 (43:38).

Све што је словеначки тим успео је да се приближи на пола коша заостатка почетком последње деонице. Џон Метјуз је загосподарио тереном и донео свом тиму, испоставиће се, недостижних 9 (69:60).

Када су поени у питању, у победничком саставу се истакао Џон Метјузса 18, док су код Цедевита расположенији од осталих били Стјуарт са 15 и Кобс са 14.

У наредном колу изабраници Душана Алимпијевића гостоваће Вулвсима, а Цедевита ће на мегдан Прометеју.