EVROKUP: Alimpijevićev Bešiktaš srušio Cedevitu!

18.10.2023. 22:25
KK Cedevita Olimpija
KK Cedevita Olimpija / Izvor: Foto: Cedevita Olimpija Ljubljana

Stopostotan učinak turskog tima...

Košarkaši Bešiktaša, koje sa klupe predvodi Dušan Alimpijević, savladali su u okviru 3. kola Evrokupa Cedevitu sa 73:66. Ovo je za turski tim treći trijumf, dok je slovenački sastav pretrpeo i treći poraz, te se nalazi na poslednjem mestu na tabeli.

"Treću četvrtinu umrtvile sudije, a četvrtu zapečatio ON" Zvezdaši našli krivce, ali naročito ih brinu ODREĐENE DEONICE

"TO JE PRESUDILO": Ivanović NIKAD KRAĆI nakon poraza

Saša Obradović pružio VELIKU UTEHU navijačima Zvezde posle poraza

Prvu deonicu turski tim je rešio u svoju korist rezultatom 20:17. U drugom kvartalu bolja igra čete Simonea Pjaniđanija  koja pravi seriju 12:2, da bi posle tajm-auta Alimpijevića Bešiktaš opet poveo i na odmor otišao sa +5 (43:38).

Sve što je slovenački tim uspeo je da se približi na pola koša zaostatka početkom poslednje deonice. Džon Metjuz je zagospodario terenom i doneo svom timu, ispostaviće se, nedostižnih +9 (69:60).

Kada su poeni u pitanju, u pobedničkom sastavu se istakao Džon Metjuzsa 18, dok su kod Cedevita raspoloženiji od ostalih bili Stjuart sa 15 i Kobs sa 14.

U narednom kolu izabranici Dušana Alimpijevića gostovaće Vulvsima, a Cedevita će na megdan Prometeju.